• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikriausiai nerastume sūnų auginančio krepšinio sirgaliaus, kuris nesvajotų, kad kada nors jo atžala lakstys arenoje kartu su Lietuvos rinktinės vyrais. O juk krepšinio fanu save laiko mažų mažiausiai kas antras lietuvis.

REKLAMA
REKLAMA

Mūsų komandai sėkmingai žaidžiant Turkijoje, ne vieno darželinuko tėvai jau dabar susimąsto: o gal leisti savo sūnų į treniruotes jau dabar? Juk sportuoti, sako, naudinga nuo pat kūdikystės.

REKLAMA

Deja, kalbėdami apie komandinius sportinius žaidimus vaikų raidos specialistai siūlo palūkėti.

Svarbiausia – žaisti, o ne varžytis

Nieko blogo paraginti vaiką mėtyti į žemiau pakabintą krepšį ar spardyti kamuolį į improvizuotus vartus vos jis bus pajėgus tai daryti. Tačiau tokio žaidimo esmė – ne varžymasis su kuo nors, o tik smagus žaidimas. Dauguma trimečių komandinis sportas – dar pernelyg ankstyvas užsiėmimas. Nors dalis keturmečių jau ir gali dalyvauti savo pirmosiose sporto varžybose.

REKLAMA
REKLAMA

Iš esmės vaikų raidos specialistai nerekomenduoja raginti vaiko žaisti komandinius žaidimus iki 6 metų. Ikimokyklinukų sportas – laisvas žaidimas be sudėtingų taisyklių: bėgiojimas, šokinėjimas, kamuolio metimas ir gaudymas, o ne varžymasis su bendraamžiais.

Komandinė dvasia

Jei vis dėlto tėvai žūtbūt nori matyti savo atžalą žaidžiančią komandoje – iki šeštojo gimtadienio verčiau pasitenkinti tik išorine atributika: sportuojančių vaikų grupę aprengti vienodais marškinėliais, sukurti skiriamuosius komandos ženklus, talismaną. Tačiau paties sporto esmė vis dėlto turėtų būti smagus individualus žaidimas tarp draugų, o ne komandoje su jais. Ir, žinoma, jokio spaudimo – sporto užsiėmimai turi mažyliui teikti malonumą o ne tapti prievartine rutina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turėkite tai omeny:

•    Jūsų darželinukas dar nesugeba išlaikyti dėmesio ilgesnį laiką, todėl venkite žaidimų, kuriuose reikia surinkti daug taškų, tokių, kurie susideda iš daugiau nei 2 kėlinių ar raundų.

•    Vis dėlto jau dabar ugdote gerą komandos žaidėją? Nepamirškite, kad jam prireiks ne tik gebėjimo varžytis, konkuruoti ir pirmauti, bet ir dalintis, padėti draugui, keistis vietomis su komandos nariais – būtent šių savybių ir gebėjimų vertėtų išmokyti pirmiausia, prieš žadinant tikrąją sporto kovos dvasią.

L. Mureikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų