Įsigyti naujus langus – labai svarbus sprendimas, ne tik ilgiems metams keičiantis būsto išvaizdą, bet ir nulemiantis jūsų išlaidas. Daugelis žmonių jau suprato, kad įsigyti naujus ir kokybiškus langus yra ne prabanga, o būtinybė. Esant nesandariems langams, galite prarasti iki 40 proc. būsto šilumos, be to, pro nesandarius langus ir duris į patalpą iš lauko patenka nemažai šalto oro.
Šiuolaikinės technologijos užtikrina labai geras šilumos izoliacijos ir triukšmo slopinimo charakteristikas. Tačiau dažnai yra neįvertinama, kad langai turės tarnauti daugelį metų, todėl perkantys pigų pasiūlymą, be garantijų ir kokybiško montavimo, po kelerių metų (ar net greičiau) tokius langus bus priversti keisti, kadangi jie deformuosis, praleis šaltį, iškils eilė kitų problemų.
Plastikinių langų kokybę lemia keturi pagrindiniai komponentai: lango profilis, stiklo paketas, apkaustai ir montavimo darbai. Net ir geriausio profilio plastikinis langas nebus sandarus ir kokybiškas, jei jis bus sumontuotas, naudojant nekokybiškas medžiagas ir technologijas.
Vertinant kainos ir naudos santykį, protingiausia yra rinktis kokybišką 5 kamerų profilį. Dėl palyginus aukštos kainos, daugiau kamerų turintį plastikinį langą daugiabučio namo gyventojui yra nenaudinga įsigyti vien dėl to, kad lango profilis bus šiltesnis nei namo siena. Vertinant iš kitos pusės – 3 ar 4 kamerų langas turės prastesnes tvirtumo ir geometrinės formos nekintamumo savybes, o jo konstrukcijos standumas gali būti nepakankamas.
Bene svarbiausia sudedamoji lango dalis, nuo kurios priklauso, ar langas bus šiltas yra stiklo paketas, todėl renkantis, reikėtų atkreipti dėmesį į jo šilumos laidumo koeficientą. Kuo šis koeficientas mažesnis – tuo geriau. Pagal kainą ir gaunamą naudą, šiuo metu optimaliausia būtų rinktis stiklo paketą, kurio šilumos laidumo koeficientas (U) yra 1.1. Stiklų galima pasirinkti įvairių – skaidrių, įvairaus intensyvumo tamsintų, matinių, veidrodinio atspindžio ir t.t., tačiau nepamirškite pasiteirauti ir apie stiklo skaidrumą, nes Lietuvoje mažai saulėtų dienų ir kiekvienas šviesos spindulys labai vertingas ir nesmagu būtų didžiąją metų dalį praleisti prieblandoje.
Lango saugumą, varstymo patogumą ir ilgaamžiškumą lemia jo apkaustai. Rinkdamiesi apkaustus, atkreipkite dėmesį, kokie yra jų funkciniai pranašumai: ar yra mikroventiliacijos priedas, varčios sukėlimo mechanizmas, klaidingo rankenos pasukimo apsauga, apsauga nuo įsilaužimo ir kt.
Įsigijus kokybiškus plastikinius langus reikia pasirūpinti ir jų montavimo darbais, nes netinkamai atlikti darbai gali lemti tai, jog negalėsite džiaugtis net pačiu kokybiškiausiu ir brangiausiu gaminiu. Šiuolaikinio lango kokybė net 80 proc. priklauso nuo to, ar kvalifikuotai buvo atlikti lango montavimo darbai ir kokiomis medžiagomis buvo užsandarinti plyšiai. Apmaudu, bet neretai ne kokybė, o montavimo greitis yra pagrindinis daugumos montuotojų kriterijus.
O jeigu jau nusprendėte įsigyti naujus langus patariama keisti vėlyvą rudenį ir žiemą – tai pats geriausias laikas senus langus pakeisti naujais.Pateikiame įrodymus:
Jeigu langas bus sumontuotas vasarą, iki šalčių jūs nematysite montavimo klaidų – kur kaupiasi kondensatas, pro kur pučia vėjas. Žinoma, jeigu lauke iš tiesų yra Sibiro speigas, nederėtų montuoti langų, kadangi paprasčiausios izoliacinės putos kokybiškai stingsta tik esant ne žemesnei nei –5 laipsniai temperatūrai. Jeigu montavimo darbams yra naudojamos brangesnės putos, jas galima naudoti ir –15 laipsnių temperatūroje.
Žiemą, sumontavus langą, darbų brokas yra matomas čia ir dabar: šalčiui plūstant į patalpas, jį nesunku pajausti. Taigi, yra galimybė reikalauti iš meistrų, kad jie nedelsdami ištaisytų savo darbų broką.
Langų firmos daugiausiai užsakymų sulaukia vasarą, todėl natūralu, kad šiuo laikotarpiu darbininkai skuba, daro klaidas, o vėliau neturi laiko trūkumams pašalinti.
Ir dar viena subjektyvi priežastis, dėl ko rekomenduojame langus keisti žiemą: pakeitus langus šiuo laikotarpiu, neteks vasarą savo atostogų laiko skirti remonto rūpesčiams.