Vairavimo instruktorės, ekspertės Marijos Ulevičienės teigimu, esant šlapiai kelio dangai ypatingai svarbu tinkama koncentracija ir neskubėjimas.
„Didžiausias pavojus staigiai pradėjus lyti kyla dėl to, kad vanduo patenka į padangos protektorių ir automobilis iškart tampa kur kas sunkiau valdomas.
Ypatingai svarbios pirmos kelios minutės įsilyjant, nes tuomet kelio danga nebūna nei pilnai šlapia, nei sausa. Tomis pirmomis minutėmis tiesiog privalu sumažinti greitį ir įvertinti situaciją. Ne ką mažiau svarbu neprarasti koncentracijos, nes, natūralu, vairuoti lyjant – sunkiau”, - kalbėjo M. Ulevičienė.
Patyrusios vairuotojos nuomone, nėra svarbu, ar lyja gausiai, ar vos „purškia”. Tai, jos teigmu, bet kokiu atveju turi didelę įtaką saugumui. Taip pat, labai svarbu kokybiškų padangų pasirinkimas.
„Ar lyja gausiai, ar švelniai, skirtumo nėra – vairavimas tampa žymiai sunkesniu, kartais net dėl visiškai trumpo lietaus „iščiuožiama”. Labai svarbu tinkamos padangos, kurių dėka atitinkamai trumpėja stabdymo kelias. Dažnas to neįvertina”, - dėstė ekspertė.
Taip pat, specialistės teigimu, lauke lyjant, ne ką mažiau svarbus matomumas. Pasak pašnekovės, automobilyje turi gerai veikti vėdinimo įranga, užtikrinanti tinkamą matomumą pro automobilio langus. Jei kyla techninių nesklandumų – patartina sustoti pakelės degalinėse ir langus nusivalyti patiems.
Ilgos kelionės metu lietus kelia pavojų ir dėl mieguistumo. Jei klausotės muzikos, patartina neklausyti vadinamųjų „baladžių”, kurios dažnu atveju kelia norą miegoti. Puikus būdas numalšinti mieguistuimą – pakelės degalinėse išgerti kavos, suvalgyti ledų, arba tiesiog atsigerti vandens ir prasimankštinti.
Mylėkite save ir kitus – jei nėra būtina, keliuose neskubėkite. Tai ypač svarbu suprasti esant slidžiai kelio dangai.