Plastinės operacijos – jau seniai nebe tik Holivudo žvaigždžių privilegija. Ir net ne tik mūsiškių žvaigždžių. Daugybė moterų ir merginų vis drąsiau atsiduoda grožio peilio ašmenims, o po kiek laiko jau džiaugiasi nauju, tobulesni savo atvaizdu. Arba ne...
Grožio chirurgams ne taip jau retai tenka taisyti savo kolegų klaidas
Pagal pasaulinę statistiką, beveik trečdalis plastinių operacijų – tai nesėkmingai pakeistos nosies formos taisymas. Tiesa, neretai chirurgams tenka tobulinti ir nepasisekusį veido odos patempimą, antakių linijos korekciją. Pakartotinės operacijos ne tik sudėtingesnės, bet ir kainuoja brangiau, nei pirmosios. O rezultatai – ne visada tokie geri, kaip tikimasi.
Veido odos tempimą ir krūtinės didinimą teks kartoti
Jei jau kartą atlikta tokia operacija, mažiausiai po 10 metų ją reikės pakartoti. Veidui prireiks arba papildomos injekcijos į raukšlių linijas, kad jos ir vėl išsilygintų, arba... pakartoti visą operaciją. Na, o krūtinės implantai ilgainiui surandėja, nuo ko krūtinė sukietėja, o prisilietus prie jos skauda. Taigi tenka implantus keisti naujais.
Vietoje plastikos chirurgo – psichoterapeutas
Natūralu, jei žmonės į plastikos chirurgus kreipiasi dėl įgimtų defektų, po ligos ar avarijos atsiradusių randų bei išvaizdos trūkumų. Tačiau ne paslaptis, kad dauguma plastikos chirurgų pacientų – tai žmonės, kurie tiesiog liguistai rūpinasi savo išvaizda, prisigalvoja nesamų trūkumų ir svajoja būtinai "pakoreguoti" tai, ko galbūt niekas nė nepastebi. Jie klaidingai mano, jog operacija pakeis jų gyvenimą, padės susirasti darbą, sutikti mylimą žmogų ir tapti laimingesniu, patrauklesniu, komunikabilesniu. Būtent tokiems pacientams kur kas efektyviau padėtų ne chirurgas, o psichoterapeutas, mat pakitusi išvaizda tikrai nepakeis nei asmeninio gyvenimo, nei žmogaus temperamento, charakterio, dvasinių savybių.
Kuo gresia medicininis turizmas?Taupydami pinigus, o kartais besislapstydami nuo visuomenės ir žiniasklaidos, kai kurie žmonės svarsto galimybę plastinę operaciją pasidaryti kitose šalyse. Pavyzdžiui, Malaizijoje, Kuboje, Panamoje ar Portugalijoje tokių operacijų kainos pakankamai mažos, o specialistai – ne prastesni, nei puikiose amerikiečių klinikose. Tačiau ryžtantis tokiam žingsniui taip pat svarbu žinoti apie povandeninius akmenis.Taupydami laiką daugelis tokių medicininių turistų nusprendžia vienu šūviu nušauti du zuikius: pasidaryti iš karto keletą operacijų. Taip sutaupoma laiko ir pinigų – nereikia į kliniką skristi ar važiuoti antrą kartą. Deja, skrydis jau pats savaime gali apsunkinti reabilitaciją po operacijos, o jei dar jų atlikta keletas – atsigauti prireikia daugiau laiko, nei po vienos operacijos.
Liposakcija padeda sulieknėti. Bet tai – dar ne viskas!
Liposakcija, kitaip dar vadinama riebalų nusiurbimu, išties daugeliui žmonių padeda sulieknėti. Tačiau labai tikėtina, kad vien ši operacija dar neleis visam laikui pamiršti plastikos chirurgo koordinačių. Netrukus po jos tikriausiai teks daryti kitą operaciją – šalinti suglebusią odą, kuri netekus didelės dalies riebalinio audinio toje vietoje tiesiog karos.
Naujausios technologijos – ne visada į naudą
Konkurencija tarp plastikos chirurgų dabar gana didelė, taigi nereta klinika skuba įdiegti kuo naujesnes technologijas, pasinaudoti naujausiais atradimais. Tik prieš ryžtantis su savo kūnu išmėginti ką nors naujo nevertėtų pamiršti – kad sužinotum apie kai kurių naujovių šalutinį poveikį, turi prabėgti ne vieneri metai. Tad kai kuriais atvejais išties patikimiau naudotis tuo, kas sena ir jau patikrinta.
Silikono implantai – įprasta, bet šimtaprocentinės sėkmės negarantuoja
Krūtinės didinimas silikono implantais šiandien – tikrai įprasta, gerai žinoma procedūra, kuria skuba pasinaudoti ne viena apie didesnius apvalumus svajojanti mergina. Tačiau geriau nepamiršti, jog tai – vis dėlto ne veido valymas ar masažas, o rimta operacija, po kurios gali kilti įvairių komplikacijų. Be to, kartą tokiai pasiryžus, ją teks maždaug kas 10 metų kartoti vėl ir vėl.
Kas dar keičia išvaizdą?
Tikra tiesa, esama trūkumų, kuriuos ištaisyti gali tik skalpelis. Bet kartais pasirinkus skalpelį kaip geriausią išeitį nė nepasvarstoma, ar negalima būtų savo tikslo pasiekti kitais būdais. O vertėtų. Mat, šiaip ar taip, operacija – tai tik kraštutinė priemonė. Tuo tarpu subalansuota mityba, reguliari mankšta, sveikas gyvenimo būdas ir pagaliau išsiugdytas gebėjimas mylėti save gali ištaisyti daugelį dalykų. Patikimai ir be jokių komplikacijų!