• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ką daryti patekus į areštinę?

„Tai yra gyvenimo pamoka, kurios, žinoma, geriau nepereiti"

Sostinės areštinės direktoriaus pavaduotojas Antanas Šliužas patarė nenusikalsti norint nepatekti į jų įstaigą, tačiau patekus būtina laikytis tvarkos, tada nebus problemų.

Sulaikyti asmenys teismo sprendimu patenka į areštines dviem paroms, o nubausti – iki 10 ir daugiau parų.

Vilniaus areštinės direktoriaus pavaduotojas Antanas Šliužas portalui balsas.lt sakė, kad sulaikytiesiems, kurie patenka į areštinę dviem paroms, išduodama balta patalynė, jie gauna maitinimą keturis kartus per dieną: „Laikinai patekusiems asmenims skiriamos kitos kameros, nei tiems, kam teismas skyrė ilgalaikį areštą. Per dvi paras būtina aprūpinti asmenis būtinosiomis priemonėmis – miego vieta, maistu ir kur atlikti gamtinius reikalus.“

Tokiems asmenims A. Šliužas pataria laikytis tvarkos, nekonfliktuoti ir bendradarbiauti su pareigūnais: „Kuo daugiau padėsite pareigūnams, tuo greičiau išeisite iš daboklės, kuri, beje, yra Kultūros paveldo objektas.“

REKLAMA
REKLAMA

Trumpam patekusiems į areštinę neleidžiama pasivaikščioti, todėl tenka susitaikyti su kameros sąlygomis, nesipriešinti ir vykdyti reikalavimus.

REKLAMA

Ilgesnį laiką areštą atliekantys asmenys išleidžiami į kiemą, kur galima pasportuoti, pasivaikščioti. Kartą per savaitę leidžiama nusiprausti po dušu, išsiskalbti, gauti siuntinius iki 10 kilogramų bei paprašyti, kad atneštų patalynę, aprangą.

Giminaičiai ir draugai atneša saldainių, cukraus, kavos, arbatos, sausainių ir dešros, treningus ir šlepetes.Tiesa, visi siuntiniai yra tikrinami, todėl alkoholis ar narkotikai nepatenka į sulaikytųjų kameras.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienas nepatogumas, kad kamerose nėra kištukinių lizdų ir patekusieji į daboklę negali naudotis televizoriais ar kompiuteriais. Tokie asmenys gali klausytis radijo su baterijomis“, – dalijasi vidaus taisyklėmis A. Šliužas.

Pasak jo, sulaikytieji turi laiko pabendrauti, pasidalyti patirtimi su kameros draugais: „Paprastai jie žaidžia neazartinius žaidimus – šaškėmis, šachmatais, domino, skaito ir daug kalbasi. Manau, tai yra gyvenimo pamoka, kurios, žinoma, geriau nepereiti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paprastai, anot A. Šliužo, sulaikytieji beveik visi rūko, todėl leidžiama tai daryti kamerose: „Nenorintiems kvėpuoti nuodingais dūmais, siūloma pereiti į nerūkančiųjų kamerą.“ Kameros areštinėje yra skiriamos ne tik rūkantiems ir nerūkantiems, bet ir nepilnamečiams bei moterims.

Šiuo metu dėl kamerų stygiaus atliekantieji areštą vežami į kitas Vilniaus apskrities areštines – Ukmergės, Šalčininkų ir Elektrėnų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų