• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Jūsų vaikas nuolat čiaudi, kosti, karščiuoja? Pasveikęs jis vėl greit suserga? Sustabdyti šį užburtą ratą yra vienas būdas – imuniteto stiprinimas.

9

 Jūsų vaikas nuolat čiaudi, kosti, karščiuoja? Pasveikęs jis vėl greit suserga? Sustabdyti šį užburtą ratą yra vienas būdas – imuniteto stiprinimas.

REKLAMA

„Ką daryti, kad vaikas nesirgtų?”- tokio klausimo dažniausiai sulaukia Vaikų konsultacijų poliklinikos vedėja, vaikų ligų gydytoja Halina Mikšo. Naujagimiai imunitetą įgyja maitindamiesi motinos pienu, o ką daryti vėliau, kai vaikai pradeda eiti į darželį ar mokyklą?

Gydytoja Halina Mikšo pasidalijo patarimais, kaip sustiprinti vaiko imuninę sistemą.

 

Higienos ir gryno oro svarba

 

Praleiskite su vaiku kuo daugiau laiko gryname ore. Kambariai ir patalpos, kuriose vaikas praleidžia daugiausia laiko, turi būti nuolat vėdinamos.

Suformuokite įprotį laikytis higienos: plauti rankas prieš valgį, grįžus iš lauko. Tų pačių taisyklių turi laikytis visi šeimos nariai.

REKLAMA
REKLAMA

Poilsio režimas

Klaidinga manyti, kad iš mokyklos grįžęs vaikas pailsės prisėdęs prie išmaniųjų įrenginių. Stenkitės, kad vaikas kuo mažiau laiko praleistų prie televizoriaus, telefono ar kompiuterio. Sudominkite jį aktyvia veikla, dažniau išeikite kartu pasivaikščioti. Nepamirškite, jog vienas svarbiausių poilsio šaltinių yra miegas. Mokyklinio amžiaus vaikams būtina miegoti bent 10 valandų.

REKLAMA

Ką dar verta žinoti?

Dar vienas faktorius, padedantis apsaugoti vaikus nuo ligų, yra skiepai. Artėjant gripo sezonui, gydytoja ypač rekomenduoja paskiepyti vaikus nuo gripo.

 

 

Maistas – vaistas

Jeigu jūsų vaikas dažnai serga, metas sunerimti dėl maisto, kurį jis valgo. Apie mitybos svarbą vaikų imuninei sistemai tv3.lt konsultavo Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorė ir „Cukraus detoksas” autorė Kristina Bondar.

„Mūsų organizmas genetiškai pritaikytas virškinti maistą, kuris auga aplink mus. Kai maisto pramonė hibridizuoja, modifikuoja augalus, rafinuoja produktus (cukrus, aliejai, miltai) bei naudoja išvis maistui neskirtas medžiagas (maisto priedus), mūsų organizmas negali viso to suvirškinti.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu, kai į mūsų kūną papuola medžiagos, kurios neturėtų ten būti: bakterijos, virusai, grybeliai, įsijungia imuninė sistema. Tokias maistui neskirtas medžiagas ji laiko nuodais ir puola. 

Nieko bloga, jeigu retsykiais vaikas pasimėgauja netinkamu maistu, bet jeigu tokį maistą jis valgo 4-5 kartus per dieną, imunitetas visą laiką yra priverstas kovoti ir nusilpsta.

Dėl šios priežasties, prasidėjus ligų sezonui, imuninė sistema tiesiog neturi laiko ir jėgų organizmą apsaugoti nuo virusų ir bakterijų atakų, nes yra užsiėmusi kova su nuodais iš vaiko pietų lėkštės”, - tvirtina pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Natūralūs vitaminų šaltiniai

„Visas kūnui reikalingas medžiagas, vitaminus ir mineralus, reikėtų gauti iš maisto produktų, ne iš papildų buteliukų – dažniausiai jie būna sintetiniai ir organizmas jų neįsisavina.

Pats patikimiausias vitaminų šaltinis, be abejonės, yra daržovės. Jos – geriausias mūsų organizmo draugas visais atvejais”, – sako K.Bondar

Tam, kad organizmas pasisavintų kuo daugiau įvairių vitaminų, pasistenkite vaiko lėkštėje sukurti vaivorykštę.

REKLAMA

Pateikite kuo įvairesnių spalvų daržovių, nes kiekviena spalva turi tam tikrų naudingų medžiagų: mėlynose (violetinėse) ir geltonose (oranžinėse) daržovėse gausu antioksidantų, baltose daržovėse esančios medžiagos saugo nuo kenksmingų mikroorganizmų, o žalios daržovės ne tik padeda vaiko imuninei sistemai, bet stiprina kaulus bei dantis.

Cukrus - imuniteto priešas

„Verta žinoti, kad cukraus perteklius slopina imunitetą. Tyrimai rodo, kad paprastasis cukrus (taip pat gliukozė, rafinuotas cukrus, fruktozė), baltųjų kraujo kūnelių sugebėjimą sunaikinti blogąsias bakterijas sumažina dvigubai.

REKLAMA

Suvartojus šimtą gramų cukraus (dvi skardinės gaiviojo gėrimo), baltųjų kraujo kūnelių gebėjimas naikinti bakterijas gali sumažėti iki 40%”,– tvirtina pašnekovė.

Svarbu, kad tėvėliai neleistų vaikams piknaudžiauti gaiviaisiais gėrimai bei saldumynais. Skatinkite vaikus gerti daugiau vandens, į mokyklą paruoškite sveikus priešpiečius: tai gali būti riešutai, vaisiai, jogurtas.

Rūpintis vaikų mityba gali padėti ir atnaujinti mokyklų valgiaraščiai (https://www.tv3.lt/naujiena/naujienos/971198/maisto-naujoves-darzeliuose-ir-mokyklose-atskleide-kokie-pokyciai-laukia).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistė šį pokytį vertina itin teigiamai ir pabrėžia, kad svarbu, jog tėvai suprastų sveikos mitybos svarbą ir patys rūpintųsi vaiko maitinimu: “Mityba mokykloje gali padėti stiprinti sveikatą, tačiau jei grįžę namo vaikai toliau kemša bandeles, saldumynus, saldžius gazuotus gėrimus, teigiamo efekto tikėtis sunku”, - aiškina K.Bondar.

 

Jeigu vaikų imuniteto stiprinimu užsiimsite nuolat ir ne tik prasidėjus ligų sezonui, galėsite džiaugtis ilgalaikiu rezultatu – stipria vaikų sveikata.

Parengė Liucija Elena Ališauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų