„Kaip tik šiuo metu važiuoju po 26 valandų darbo į kitą darbą. Ką šiandien padariau? Išgelbėjau dvi gyvybes. Kiek algos gavau? 800 eurų – ir tai iš dviejų darboviečių. Dvylika metų mokydamasis aš sau neleidau nieko – automobilių, naujo telefono. Dabar esu operuojantis chirurgas ir vis tiek sau leisti negaliu nieko – aš galiu tik tenkinti minimalius poreikius“, – pasakojo chirurgas.
Gydytojas Tomas paminėjo šeimoje auginantis du mažamečius vaikus ir turintis paskolą. O daug dirbdamas dar negalįs skirti užtektinai dėmesio vaikams. „Dabar keliauju iš vieno darbo į kitą. Vadinasi, vaikus išvysiu po dviejų parų. Tokia realybė ir visi taip gyvena“, – sakė laidos „Dienos klausimas“ klausytojas Tomas. Tad savo ir kitų Lietuvos medikų ateitį jis įvertino pesimistiškai. „Manau, ministras nieko neišspręs – ypač toks ministras, koks dabar, nes dilgėlę reikėtų rauti kartu su šaknim. Mokytojai dar gali neiti į pamokas, o ar mes galime neiti dirbti į priėmimą, į operacinę?“, – klausė chirurgas.
Gydytojas Tomas užsiminė kitą savaitę eisiantis į pokalbį dėl darbo užsienyje ir greičiausiai iš Lietuvos išvyksiąs. „Aš neįsivaizduoju, kas turėtų valstybėje pasikeisti, kad sulaikytų jaunus specialistus. Kažkur kitur geriau, kur tu gali bent šiek tiek oriai gyventi ir užtikrinti savo vaikų orią ateitį“, – sakė jis. Seime antradienį prisiekęs naujasis sveikatos apsaugos ministras Juras Požėla sutiko, kad gydytojų atlyginimai dar nėra grįžę į ikikrizinį lygį, o pagrindinis sveikatos sistemos iššūkis – jos efektyvumas.
Esą nenormalu, kai maža savivaldybės ligoninė įsigyja universitetui prilygstančią medicininę įrangą.
„Turime suprasti vieną paprastą dalyką, kuris yra galbūt nepopuliarus, bet aš atvirai tai pasakysiu: gydytojų atlyginimai yra mokami ne iš valstybės iždo, o iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Vadinasi, gydymo įstaigos vadovas planuoja, kokią dalį jis skirs atlyginimams, įrangai, remontams ir panašiai“, – „Žinių radijui“ aiškino J. Požėla.