Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojų, procedūros metu iš nuosavo riebalinio audinio išskiriamos kamieninės ląstelės vėliau suleidžiamos į problemines odos vietas. Tokiu būdu oda paskatinama maitintis iš vidaus. Taip atjauninamas kaklas, veido oda, rankos.
„Kamieninės ląstelės pačios yra kaip rezervas, kaip slaptas branduolinis kuras, visoms organizmo struktūroms atsinaujinti, atsijauninti. Nes tas atsijauninimo procesas vyksta nuolatos, tačiau jei naudojame didesnę koncentraciją, tai mes tą procesą pagreitiname“, - pasakoja plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Dainius Balčiūnas.
Tokia procedūra Lietuvoje yra itin moderni. Dešimtys ar šimtai milijonų kamieninių ląstelių yra išgaunama kartu su nedideliu riebalinio audinio kiekiu. Šio paimama iš paciento pilvo, kojų, šlaunų ar juosmens srities ir jis iškart keliauja į laboratoriją. Štai tokioje laboratorijoje riebalinis audinys yra nulaisvinamas tam, kad iš jo būtų galima išskirti kamienines ląsteles.
„Mes laisviname ląsteles mechaniniu būdu, darome ląstelių sriubą, ląstelių kokteilį. Ir tame kokteilyje yra ir kamieninės ląstelės, ir riebalas, ir mes išskiriame iš šito kokteilio tik stromos frakciją, kur yra dauguma kamieninių ląstelių“, - procedūrą detalizuoja laboratorijos vadovas Janas Aleksanderis Krasko.
Pasak Santariškių inovatyvios medicinos centro, kamieninės ląstelės yra naudojamos ne tik grožio procedūroms, bet ir įvairių ligų gydymui. Osteoartritas, artrozė, traumos, sukeliančios sąnario patologijas – tai ligos, kurias bandoma pažaboti nauju metodu. Traumatologas Paulius Grigas tikina, kad pradinėse ligos stadijose galima pasiekti geriausių rezultatų.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.