Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Baltasparniai labai maži, tačiau kenksmingesni nei atrodo. Be to, jie labai vislūs vabzdžiai, būtent dėl to prarandama gana daug derliaus. Viena patelė apatinėje augalo lapo pusėje deda apie 100–200 kiaušinėlių, kurie tokie maži, kad plika akimi sunkiai pastebimi. Per vasarą gali užaugti ir ne viena kenkėjų karta, todėl, nieko nedarydami dabar, rugpjūtį jų turėsite jau gerokai daugiau.
Lauke augti baltasparniams per šalta, o šiltnamyje sąlygos idealios – ne tik šilta, bet ir pilna maisto bei nėra juos medžiojančių priešų.Baltasparniai patys minta įvairiais augalais, čiulpia jų sultis, dėl to šie silpsta ir vysta, prasčiau auga. Baltasparniai šiltnamiuose neatsiranda iš niekur – dažniausiai jie įnešami pavasarį kartu su kitais augalais ar daiktais. Taip nutiko ir jums. Todėl prieš įnešant daiktus ir augalus būtina juos atidžiai apžiūrėti, nuplauti.
Cheminiai preparatai – veiksminga priemonė, tačiau ne kiekvienam norėsis juos naudoti. Kitas, aplinkai nekenkiantis, būdas atsikratyti baltasparnių – juos gaudyti lipnia kenkėjams skirta juosta, kurios galima nusipirkti buitinių ar sodo prekių parduotuvėse. Šiuos vabzdžius itin traukia baltos ir geltonos spalvos juostos.
Dar vienas visiems prieinamas, nieko nekainuojantis, būdas – į stiklainio dangtelį ar kitą talpą galite pripilti tiršto aliejaus ar riebalų. Pavilioti baltasparniai tankioje masėje užklimps ir negalės pajudėti. Baltasparnių pažeistus augalų lapus rekomenduojama nuskabyti, nes tokie lapai yra imlesni ligoms. Jei apniko šie žaladariai, augalus plaukite švelnia vandens srove, tai taip pat turėtų padėti sumažinti baltasparnių kiekį.