Tyrėjai mano, kad nelaimė įvyko dėl piloto klaidos. Akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys sako, kad įvyko didelė nelaimė, tačiau yra kategoriškas – po ilgos skraidymo pertraukos ir kai yra jau beveik 60-imt – vaidinti sportininką nebėra ko.
„Atseit įkrito į suktuką ir neišvedė, o kokios tos priežastys, man sunku sakyti. Bet aplamai visiems lakūnams trūksta kokios tai galimybės skraidyti ar turėti daugiau treniruočių – tai čia yra faktas. Ir jis buvo padaręs didelę pertrauką, pradėjęs vėl šiek tiek skraidyti pernai tiktai ar truputį anksčiau, o šiemet persėdo ant tokio va akrobatinio lėktuvo, kuris tikresnis. Na bet savo malonumui, jau 58 metai – vaidinti sportininką tikrai nebėra ko,“ – akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys.
Suktukas esą yra gan paprastas akrobatinis triukas. Jį darydamas Galvonas pritrūko aukščio.
„Gali užsimušti, kaip ir atsitiko, jei nemoki jo daryti arba kitų figūrų, ar neįvertini aukščio, ar nežinai lėktuvo ar nesupranti kažkokių tai niuansų. Galbūt pagauna tave situacija nelabai patyrusi. Bloga ta situacija, kad šitai nutiko ir nežinau toliau ką ir komentuoti – tai yra didelė nelaimė,“ – tikino J. Kairys.
Galvono lėktuvas pakilo tik iš antro karto, esą bandant pakilti pirmą kartą, išsijungė variklis, tačiau Bronius Merkys sako, kad tai nesusiję su nelaime. Bronius Merkys sako Galvono nepažinojęs kaip piloto, bet buvo pažįstamas. Su aviatoriumi bendravę žmonės sako, kad Galvonas buvo atsargus. Jurgis Kairys pažįsta Galvoną dar iš sovietmečio.
Anykščiuose gimęs Galvonas buvo fizikas. Atkūrus nepriklausomybę jis tapo verslininku, o prieš daugiau kaip dešimt metų tapo tuomečio prezidento Rolando Pakso patarėju, vėliau buvo išrinktas į Seimą. 2013-aisiais paskirtas finansų viceministru, tačiau pernai liepą pasitraukė iš pareigų kilus įtarimų dėl iš lošimo bendrovės savininko gautos paskolos.
Daugiau TV3 žinių reportaže: