Kad tyrimas apima daugiau JT stebėtojų, paskelbta vos dvi dienos po keturių Kolumbijos taikos proceso stebėjimo misijos narių atleidimo už šokius su FARC partizanais per Naujųjų metų sutiktuves.
Kol kas nenustatyta, kiek žmonių matoma anksčiau neskelbtoje filmuotoje medžiagoje, kuri dabar tiriama, ir socialinėje žiniasklaidoje išplatintuose panašiuose vaizduose, sakė šaltinis JT.
„Tai tiriama. Ir JT misija Kolumbijoje imsis bet kokių žingsnių, kurie gali būti būtini. Mes absoliučiai įsipareigoję būti nešališki“, – naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis.
JT stebėtojai pagal vyriausybės taikos susitarimą su šiais kairiųjų partizanais, kuriuo užbaigiamas daugiau kaip penkis dešimtmečius trukęs konfliktas, prižiūri FARC nusiginklavimą.
Tačiau ketvirtadienį Kolumbijos žiniasklaidai paskelbus vaizdo įrašus, kaip JT stebėtojai vienoje partizanų stovykloje šalies šiaurėje šoka su FARC kovotojomis, pasigirdo prieštaringų vertinimų.
JT nurodė, kad ištyrusios incidentą nusprendė „atskirti“ nuo savo misijos tris stebėtojus ir jų prižiūrėtoją. JT nurodė, kad jų elgesys buvo „nederamas“ ir „neatspindi misijos profesionalumo ir nešališkumo vertybių“.
Lapkričio mėnesį pasirašę susitarimą su vyriausybe, 5 700 FARC kovotojų šiuo metu renkasi prie 26 zonų, kur per šešis mėnesius turi demobilizuotis.
Pagal praėjusį mėnesį ratifikuotą taikos susitarimą 280 JT remiamų stebėtojų, daugiausia – iš Lotynų Amerikos valstybių, buvo dislokuoti daugiau kaip 20-yje stovyklų visoje šalyje. Galiausiai jų skaičius išaugo iki 450.
JT misijai pavesta priimti partizanų ginklus ir reguliariai teikti ataskaitas, kaip abi šalys laikosi sutarties, kuria siekiama užbaigti dešimtmečius trunkančias kruvinas kovas.
1964 metais prasidėjęs pilietinis karas nusinešė 260 tūkst. gyvybių, 6,8 mln. gyventojų privertė palikti savo namus, dar 45 tūkst. žmonių dingo. FARC yra didžiausia šalyje kairiųjų partizanų grupuotė, įsteigta 1964 metais.