Tiesa, kad aplankytų monarchės karstą jie dar turės laukti daugiau nei parą. O kol vieni Londone renkasi pagerbti monarchės atminimo, kiti – tikina, kad Čarlzas III nėra jų karalius. Tiek protestuose, tiek internete jis itin aštriai kritikuojamas.
Londone aušta. Prie Bakingamo rūmų vieni patogiai ant kėdučių įsitaisę dar snaudžia, kiti – ramiai lūkuriuoja. Ten jie praleido visą naktį. Žmonės laukia iškilmingos procesijos, kai karalienės Elžbietos II palaikus perveš iš Bakingamo rūmų į Vestminsterio rūmus.
„Aš čia – nuo vakar šeštos valandos vakaro. Susikroviau krepšį ir atvažiavau užsiimti vietos. Nemaniau, kad man taip pasiseks, kad gausiu vietą pirmoje eilėje“, – sako gedintysis Richard Wallis.
Norintieji atsisveikinti su mylima karalienė nebijo nieko – nei ilgų laukimo valandų, nei lietaus, kuris kartkartėmis užklumpa. Tam jie pasiėmė apsauginius apsiaustus.
„Ji buvo uola, kuri visada buvo šalia. Žinote, politikai keičiasi, vyksta karai, tačiau karalienė visada buvo čia. Ir tai yra eros pabaiga“, – tikina gedinčioji Sally.
O kiti ir patys pasipuošė taip, tarsi būtų nužengę iš karališkųjų rūmų.
„Kai pateksiu prie karsto, nusiimsiu kepurę, sukalbėsiu maldą ir pasakysiu: „Ji buvo angelas. Angelai, pasiimkite ją namo“. Štai taip jaučiuosi“, – kalba gedintysis Chris Imafidon.
Po procesijos, kuri prasidės netrukus, iki laidotuvių dienos – rugsėjo 19-osios – ateiti ir tautos motinai ištarti sudie prie karsto galės kiekvienas norintis. Tačiau valdžia įspėja, kad gedintiesiems gali tekti palaukti ir 30 valandų.
Į Bakingimo rūmus karalienės Elžbietos II palaikus atvežė vakar. Juos iš Edinburgo iškilmingai lydėjo karališkoji sargyba ir monarchės dukra princesė Ana.
Šį skrydį internete stebėjo rekordiškai daug – per 5 milijonai žmonių.
Tačiau Londone renkasi ne tik norintieji pagerbti ilgiausiai šalį valdžiusios monarchės atminimą. Prie Vestminsterio rūmų, kur dirba šalies parlamentas, o nuo šio vakaro ilsėsis ir karalienės palaikai, susirinko monarchijos nepalaikantys žmonės. Jų plakatuose – aiškus pareiškimas, kad Čarlzas III nėra jų valdovas, o monarchija veikia tik savo interesui – milžiniškiems turtams išlaikyti. Protestuotojai ginasi ir nuo kritikos – neva kol šalis gedi mylimos karalienės, dabar tokioms akcijoms ne laikas.
„Šalia nėra laidotuvių, atminimo vietų, tik politinis valdžios centras, kur Čarlzas buvo atvykęs pasakyti, kas jis – naujasis karalius, o mes jo pavaldiniai. Mes mandagiai ir labai pagarbiai su tavimi nesutinkame. Tu – ne mano karalius“, – sako protestuotojas Paul Powelesland.
Tačiau Čarlzas III sulaukia ir daugiau kirčių. Per proklamacijos ceremoniją jis demonstratyviai ranka parodė, kad tarnai patrauktų daiktus nuo stalo, kad šis galėtų atsisėsti. To netruko pastebėti internautai: „O Dieve, nekenčiu, kai taip nutinka!“
Ganėtinai aiškiai parodo, kaip jį suerzina rašalas, išsiliejęs iš plunksnakočio: „Negaliu pakęsti šio nelemto daikto! Taip nutinka kiekvieną sumautą kartą.“
Burbėdamas ir nepatenkintas Čarlzas III tiesiog palieka savo žmoną, karalienę konsortę Camillą vieną pasirašinėti dokumentus. Internete žmonės jau svarsto, kaip jis elgiasi, kai kameros jo neseka, jei net viešumoje nesugeba nerodyti nepasitenkinimo, ypač, kai jo vėlionė motina karalienė Elžbieta II viešumoje demonstravo tik šypseną, ramybę ir eleganciją.
Jau dabar .vos paveldėjus karūną.pilna neigiamų dalykėlių.