• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Judi, vadinasi, gyvas

Namo grįžo leisgyvis

Bronislovas Kliučinskas iš Kelmės rajono atvažiavo su siuntimu kardiologo konsultacijai į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Sunkiai sergantis vyriškis apžiūrėtas ir išsiųstas atgal. Sunaudojęs nitroglicerino paros dozę dar iki pietų, jis jautėsi sutrikęs: kaip grįžti, jeigu vos paeina? Medikai sako, kad jų reikalas gydyti, o ne vežioti. Svarstoma įkurti patalpas laikinai nakvynei.

REKLAMA
REKLAMA

Parėjo vos gyvas

Pirmadienį rytą, truputį po aštuonių, septyniasdešimt penkerių B. Kliučinskas su šeimos gydytojo siuntimu kardiologo konsultacijai, ligų diagnozėmis, vaistų pasu ir dokumentais sėdėjo Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo skyriuje.

REKLAMA

Sergantis koronarine širdies liga, širdies nepakankamumu, lėtine obstrukcine plaučių bei kitomis ligomis sunkiai vaikštantis vyriškis blogai jautėsi savaitę, todėl ir suskubo pas medikus.

Vienoje kišenėje turėjo inhaliatorių, kitoje – nitroglicerino tablečių, kurių paros dozę dėl blogos savijautos buvo suvartojęs jau iki pietų. Į ligoninę atvežė netoliese gyvenantis ūkininkas, kuris, padėjęs nueiti iki gydytojų kabineto, išvažiavo namo.

REKLAMA
REKLAMA

Po gydytojų apžiūros ponui Bronislovui buvo pasakyta, kad vietų Kardiologijos skyriuje nėra, gydytis reikia važiuoti į Kelmės ligoninę.

„Laukiau eilėje pas gydytoją beveik dvi valandas, paskui pasakė, kad važiuočiau į Kelmę. Medikai man pasiūlė išsikviesti taksi arba laukti, kol atvažiuos – jei atvažiuos – greitoji iš Kelmės ligoninės, gal ji mane paims. Iš artimiausių žmonių yra tik žmona, o ji su karve manęs parvežti neatvažiuos“, – nubraukė ašarą B. Kliučinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gerokai po vidurdienio, sukaupęs visas jėgas, lazdele pasiramsčiuodamas, dūstantis vyras iškeliavo į miesto autobusų stotelę. Į Šiaulių autobusų stotį pavyko nusigauti. Prie kelio namo vyro jau laukė žmona, kuri padėjo įveikti dar porą kilometrų.

REKLAMA

„Pusę penktos vos gyvas buvau namuose“, – pasakojo B. Kliučinskas.

Problema – rajonų gyventojams

Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorės Vaivos Makštutienės teigimu, jei pacientas buvo atvežtas greitosios automobiliu, kuris jau yra išvykęs, pacientas ar jį lydintys asmenys turi pasirūpinti, kuo grįžti namo.

REKLAMA

„Ypač daug problemų iškyla žmonėms, kai atvežami į ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių naktį iš tolimesnių rajonų. Net ir tada, kai ligonis paguldomas į stacionarą, artimieji, atvykę iš tolimesnių rajonų, neturi kuo grįžti namo“, – sakė direktorė.

Pasakoja, kad daugelyje Europos Sąjungos šalių gydymo įstaigos tam atvejui yra įrengusios nakvynės paslaugas teikiantį ligoninės skyrių – mažą viešbutį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ligoninėje, pasak V. Makštutienės, tam poreikis yra didelis. Projektas įrengti kambarius, skirtus pacientų artimiesiems bei į ligoninę nepaguldytiems žmonėms, neturintiems kuo grįžti namo, yra aptariamas.

„Kad nereikėtų laukti eilės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje bei galvoti, kuo grįžti namo, primygtinai prašome gyventojų į ligoninę važiuoti tik po šeimos gydytojo konsultacijos, esant ūmios būklės ir nelaukti nakties, savaitgalio ar švenčių dienų, bet laiku kreiptis į šeimos gydytoją, kuris skirs reikiamą gydymą“, – rekomendavo medikė.

REKLAMA

Grįžimas namo – ne medikų reikalas

Pasak V. Makštutienės, visi pacientai į viešosios gydymo įstaigos stacionarą patenka pro Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių.

„Geriausia, kai pacientai atvyksta turėdami šeimos gydytojo, apylinkės terapeuto ar gydytojo specialisto siuntimą. Be siuntimų į stacionarą priimami tie pacientai, kuriems turi būti suteikta būtinoji medicinos pagalba“, – sakė V. Makštutienė.

REKLAMA

Vardija, jog tai – patyrę stiprias traumas ar sergantys ūmiomis, gyvybei pavojingomis ligomis pacienta.

„Ne visi pacientai, atvykę į Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių, guldomi į stacionarą. Jei po tyrimų, specialistų konsultacijų paaiškėja, kad guldyti į ligoninę nėra pagrindo, pacientui skiriamas ambulatorinis gydymas, dėl kurio jis turi kreiptis į šeimos gydytoją, ir savarankiškai grįžti namo“, – paaiškino direktorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Namo parveža nevaikštančius

Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiosios gydytojos Eugenijos Kukaitienės teigimu, veždami pacientą į ligoninę medikai perspėja, kad pasiimtų pinigų sugrįžti.

Apie 60-70 procentų pacientų, kurie medikus išsikvietė į namus dėl savo sveikatos būklės, yra vežami į ligoninę. Pasak vyriausiosios gydytojos, greitosios medikai namo parveža nevaikštančius, sunkios, tačiau ne kritinės, būklės ligonius.

REKLAMA

„Mes nesame taksi. Vieno iškvietimo savikaina yra 200 litų. Ligonį nuvežame į ligoninę ir lekiame pas kitus. Jei vežiosime pirmyn-atgal, kas skubės į įvykius, pas sunkiai sergančius pacientus? Dažnai reikalauja, kad parvežtume namo. Vaikštantis ligonis namo pareiti privalo pats“, – sakė E. Kukaitienė.

Natalija KONDROTIENĖ

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų