Ilgiausias per savo istoriją jubiliejinis XV Klaipėdos pilies džiazo festivalis baigėsi. Liūtis ir lyriškas bliuzas penktadienį, sprogstantis geriausio pasaulio būgnininko Jojo Mayerio sugrįžimas, stulbinantis ir pakerintis „Tower of Power“ šou – viskas baigėsi.
Daugelis klaipėdiečių metus skaičiuoja nuo vieno Klaipėdos pilies džiazo festivalio iki kito. Kaip sausio 1-ąją daugelis kenčia nuo pagirių, taip ir pirmadienį po „džiazų“ širdį užlieja liūdesys ir tuštuma.
Nesvarbu, kada vyktų Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio pirmą ar paskutinį savaitgalį, liepos ar sausio mėnesį, visi puikiai žino – lietus bus.
Penktadienio vakarą lietus merkė klausytojus per visą koncertą, tačiau muzikantai nuo scenos galėjo žavėtis šokančių skėčių minia. „Gerai muzikai nėra blogo oro“, – kiekvienais metais kartoja festivalio organizatoriai ir šie žodžiai tapo realiu festivalio moto.
Kaip ir oras, penktadienio vakaro muzikinė programa buvo melancholiška, lyriška. Festivalio senbuviai lenkai „Walk Away“ įkvėpė fusion džiazo dvasią, olandų orkestras „Jazz Orchestra Concertgebouw“ demonstravo profesionalumą grodamas tradicinį džiazą, o labiausiai publiką sužavėjo bliuzo karalius iš Čikagos Lurrie'is Bellas ir jo grupė.
Šeštadienį pirmą kartą festivalio istorijoje įvyko programos pakeitimas. Vietoje „Nato Jazz Orchestra“ koncertą pradėjo mažasis orkestro sąstatas „Nato Jazz Messengers“, nes po skrydžio SAS oro linijomis iš Briuselio į Vilnių dingo visas orkestro bagažas – visi muzikos instrumentai, sceniniai drabužiai. Pasak festivalio organizatorės Ingos Grubliauskienės, toks incidentas įvyko pirmą kartą per visą festivalio istoriją. Vėliau paaiškėjo, jog bagažas nukeliavo į Londoną. Sekmadienį bagažas buvo sugrąžintas atlikėjams. Bėdos ištiktiems muzikantams pagelbėjo klaipėdiečiai kolegos. Šeštadieninį koncertą „Nato Jazz Messengers“ pradėjo skolintais instrumentais.
Pasikeitė ne tik numatytas festivalio koncertas – tą vakarą persimainė ir oras. Nors dangus buvo grėsmingai debesuotas, tačiau nelijo.
Dangus ir žemė nuščiuvo, kai uždainavo dainininkė Cecile Verny. Festivalio vedėjas Vytautas Grubliauskas pristatė ją kaip Prancūzijos lakštingalą ir šis apibūdinimas tikrai nebuvo sumeluotas.
Klaipėdos pilies džiazo festivalio klausytojams jau pažįstamo atlikėjo Jojo Mayerio sugrįžimas – vienas didžiausių ir maloniausių jubiliejinės džiazo fiestos siurprizų. Atrodo, kad simpatijos tarp uostamiesčio publikos ir geriausio pasaulio būgnininko – abipusės. Jojo nuo scenos viešai ir nuoširdžiai prisipažino mylįs Klaipėdą bei jos žmones.
Tuo tarpu didžiausios festivalio žvaigždės „Tower of Power“ atlikėjai neoficialiai pareiškė, jog nori čia pasilikti. „Šalyje, kurios krepšininkai nugalėjo amerikiečius, aš noriu gyventi“, – pareiškė pagrindinis grupės vokalistas Larry'is Braggsas.
Tačiau jo paties ir viso „Tower of Power“ dešimtuko energija, ko gero, pranoksta visų geriausių pasaulio krepšininkų jėgas. Jie dainuoja, groja ir šoka vienu metu, jie daro įspūdingą šou, užkaitinantį kraują tūkstančiams klausytojų. Ir taip dvi valandas be pertraukos, ir ne dienos metu, o gerokai po vidurnakčio.
Negana to, po triuškinančio koncerto Teatro aikštėje atlikėjai pasirodė „jam session“ „Kurpiuose“ ir vėl dainavo. Neoficialiais duomenimis, plačiausių „Europos“ viešbučio apartamentų lovų kai kurie „Tower of Power“ nariai taip ir nepalietė.
O senamiesčio gyventojai iškvietė policiją džiazo įaudrintiems ir dainuojantiems žmonėms apie 10 valandą ryto.