Šaltinių teigimu, Nigerijos prezidentą Mohamedą Bazoumą sulaikė jo sargybos nariai.
A. Guterreso atstovas spaudai Stephane'as Dujarricas teigė, kad JT generalinis sekretorius paragino šios situacijos metu elgtis atsargiai ir užtikrinti konstitucinės santvarkos apsaugą.
S. Dujarricas pridūrė, kad A. Guterresas pasmerkė bet kokias pastangas jėga užgrobti valdžią ir pakenkti demokratiniam valdymui, taikai ir stabilumui.
„Jungtinės Valstijos yra labai susirūpinusios dėl šiandienos įvykių Nigerijoje“, – sakoma Baltųjų rūmų pareiškime, kurį paskelbė patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas.
„Griežtai smerkiame bet kokias pastangas sužlugdyti Nigerijos demokratiškai išrinktą vyriausybę ar pakenkti jos veiklai“, – teigė jis.
J. Sullivanas paragino prezidento gvardijos narius paleisti prezidentą M. Bazoumą ir susilaikyti nuo smurto.
M. Bazoumas buvo demokratiškai išrinktas 2021 metais, perėmęs vadovavimą vienai skurdžiausių ir labiausiai į perversmus linkusių Afrikos šalių.
Kol kas nėra aišku, kas galėjo sukelti šią įtampą, o trečiadienį aplink prezidentūrą ir kai kurias ministerijas Niamėjuje buvo blokuojamos gatvės.
Padėtis Nigerio sostinėje trečiadienį išliko rami, bet neaiški.
Šioje Vakarų Afrikos valstybėje buvo įvykdyti keturi perversmai, o M. Bazoumas sužlugdė bandymą įvykdyti perversmą likus kelioms dienoms iki priesaikos.
Jo administracija susiduria su precedento neturinčiomis grėsmėmis, kurias šalies vakaruose kelia islamo ekstremistai, susiję su grupuotėmis „al Qaeda“ ir „Islamo valstybė“, taip pat su blogėjančia saugumo ir politine padėtimi regione. Kaimyniniuose Malyje ir Burkina Fase nuo 2020-ųjų buvo įvykdyti keturi perversmai.
Saugumo analitikai sako, kad jei tai išties buvo bandymas įvykdyti perversmą, tai nepadės sustabdyti nesaugumo regione.