„Pavieniai Ebolos viruso atvejai Europoje yra neišvengiami. Taip yra dėl (žmonių) kelionių tarp Europos ir (viruso) apimtų šalių“, – sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuro direktorė Zsuzsanna Jakab (Žužana Jakab).
„Tačiau Ebolos išplitimo Europoje rizikos galima išvengti ir ji yra ypatingai maža“, – nurodoma pranešime, kuriame taip pat sakoma, kad Europos šalys yra „tarp geriausiai pasiruošusių pasaulyje“.
Madrido ligoninėje karantine laikomi dar šeši asmenys, tarp kurių yra ir slaugytoja, kuriai virusas buvo diagnozuotas pirmadienį. Šis atvejis – pirmas, kai virusu buvo užsikrėsta už Afrikos ribų.
Minima slaugytoja Madrido ligoninėje „La Paz-Carlos III“ su kolegomis rūpinosi dviem pagyvenusiais ispanų misionieriais, kurie, grįžę iš Afrikos, netrukus mirė nuo Ebolos karštligės.
„Yra atsitiktinio užsikrėtimo rizika žmonėms, kurie turi kontaktų su Ebola sergančiais pacientais. Ši rizika gali ir privalo būti sumažinta, laikantis griežtų infekcijos kontrolės priemonių“, – sakė Z.Jakab.
„Sveikatos apsaugos pareigūnai yra kovos su Ebola fronte ir būtent jie susiduria su didžiausia rizika užsikrėsti. Juos reikia visomis priemonėmis apsaugoti ir palaikyti“, – pridūrė ji.
Tarp šešių Madride hospitalizuotų žmonių, yra slaugytojos vyras ir dar dvi slaugytojos.
Ispanijos pareigūnai pranešė, kad stebi dar 52 žmones, daugiausia sveikatos apsaugos darbuotojus, kurie turėjo kontaktą su užsikrėtusia slaugytoja.
PSO duomenimis, Vakarų Afrikoje nuo metų pradžios Ebolos virusas pareikalavo 3 tūkst. 439 žmonių gyvybių, maždaug 6 proc. viruso aukų sveikatos apsaugos darbuotojai.
Vakarų Afrikos ekonomikai Ebolos virusas gali kainuoti daugiau nei 32 mlrd. JAV dolerių, sako pasaulio bankas
Mirtino Ebolos viruso epidemija iš Vakarų Afrikos šalių per kitus metus gali pareikalauti papildomai dar mažiausiai 32 mlrd. JAV dolerių išlaidų, jeigu pareigūnai nesugebės jos pažaboti, trečiadienį perspėjo Pasaulio bankas.
Jeigu pastangos sustabdyti viruso plitimą iš trijų jo židinyje esančių šalių – Liberijos, Siera Leonės ir Gvinėjos – nebus sėkmingos iki gruodžio, visam regionui iškils reali ekonominės katastrofos grėsmė, sakoma naujausioje atskaitoje.
„Platesniu regioniniu požiūriu, įtaka ekonomikai gali būti sumažinta, jeigu skubios nacionalinės ir tarptautinės pastangos sustabdyti epidemijos plitimą ir mažinti abejingą elgesį bus sėkmingos“, – nurodoma jame.
„Kita vertus, jeigu epidemija išplis į kaimynines šalis, tarp kurių esama ir gerokai stipresnių ekonomiškai, bendras dviejų metų poveikis (ekonomikai) gali pasiekti 32,6 mlrd. JAV dolerių iki 2015 metų pabaigos“, – sakoma dokumente.
JT misijos Liberijoje pareigūnui nustatytas Ebolos virusas
Jungtinių Tautų (JT) misijos Liberijoje tarptautinės medikų komandos pareigūnui buvo nustatytas Ebolos virusas ir jis yra gydomas, sakoma trečiadienį paskelbtame JT misijos (UNMIL) pareiškime.
Pareigūnas, kurio tapatybė neskelbiama, yra jau antras Ebolos virusu užsikrėtęs misijos narys.
Pirmasis mirė rugsėjo 25 dieną. Per didžiausią pasaulyje Ebolos viruso protrūkį, daugiausia Liberijoje, Gvinėjoje ir Siera Leonėje, mirė jau daugiau nei 3 400 žmonių.
Ebolos virusu užsikrėtusi ispanų slaugytoja susirgusi „daugiausia“ buvo namie
Ispanų slaugytoja, kuri Madrido ligoninėje užsikrėtė Ebolos virusu, po to, kai pajuto pirmuosius mirtinai pavojingos ligos simptomus, „daugiausia“ buvo namie, trečiadienį paskelbtame interviu sakė jos vyras.
Ispaniją apėmė nuogąstavimai, kai vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad ta slaugytoja yra pirmasis žmogus, užsikrėtęs Ebolos virusu ne Afrikoje.
Minima slaugytoja Madrido ligoninėje „La Paz-Carlos III“ su kolegomis rūpinosi dviem pagyvenusiais ispanų misionieriais, kurie nuo Ebolos karštligės mirė netrukus po to, kai grįžo iš Afrikos. Testai pirmadienį patvirtino, kad ji užsikrėtė Ebolos virusu, kuris Vakarų Afrikoje jau nužudė daugiau kaip 3,4 tūkst. žmonių.
Ispanų žiniasklaida praneša, kad ta slaugytoja yra keturiasdešimt kelerių metų Teresa Romero. Ji prastai pasijuto rugsėjo 30-ąją, per atostogas, bet į ligoninę nevažiavo iki sekmadienio.
Paklaustas, kur ji buvo tuo metu, jos vyras Javieras Limonas (Chavjeras Limonas) dienraščiui „El Mundo“ sakė: „Daugiausia namie“.
Ispanijos sveikatos apsaugos pareigūnai stengiasi išsiaiškinti, su kuo ta slaugytoja galėjo bendrauti iki pirmadienio, kai buvo izoliuota, ir stebi 52 žmones, daugiausia – medikus.
Slaugytoja, kuri yra gydoma ligoninės, kurioje dirba, izoliatoriuje, laikraščiui sakė, kad jaučiasi „truputį geriau“.
Paklausta, ar žino, kaip galėjo užsikrėsti, ji atsakė: „Nežinau, ką pasakyti, nė nenumanau“.
Manoma, kad ji užsikrėtė besirūpindama 69 metų misionieriumi Manueliu Garcia Viejo (Manueliu Garsija Viechu), kuris grįžo iš Siera Leonės ir mirė rugsėjo 25-ąją.
Pareigūnai sakė, kad ji palatoje buvo du kartus: kartą jo nuprausti, o paskui – paimti medžiagos jam mirus.
„El Mundo“ paklausta, ar laikėsi griežtų taisyklių medikams, kurie rūpinosi tuo misionieriumi, ji atsakė: „Laikiausi“.
Jos vyras, kuris atsargumo dėlei buvo paguldytas į karantiną, sakė, kad jaučiasi „idealiai gerai“.
Tuo tarpu dienraštis ABC pranešė, kad minima slaugytoja kelias valandas praleido laukiamajame ligoninėje pietiniame Madrido priemiestyje Alkorkone, kur prieš Ebolos diagnozę buvo nuvykusi dėl karščiavimo.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.