Jenaed Brodell, kuri specializuojasi sportinės mitybos ir svorio valdymo srityje, išvardijo maisto produktus, kurie gali sutrikdyti skrandžio veiklą, sukelti viduriavimą ir vėmimą, jei jie vartojami pasibaigus galiojimo laikui.
Valgydami tokius produktus galite užsiskrėsti įvairiomis bakterijomis, tokiomis kaip listerijos, brucelos, salmonelės ir E. coli, kurios gali būti mirtinos.
Tačiau dietologė pabrėžė, kad daugelis kitų maisto produktų yra tinkami vartoti šiek tiek ilgiau nei etiketėje nurodyta galiojimo data, rašo mirror.co.uk.
Beje, švieži vaisiai patenka į maisto produktų, kurių reikia vengti pasibaigus tinkamumo vartoti laikui, sąrašą.
1. Pienas
Ekspertė J. Brodell, „Nutrition and Co“ įkūrėja, teigė, kad pieno produktai, tokie kaip pienas ir jogurtas, gali turėti tokių bakterijų kaip monocitogeninė listerija.
Šios bakterijos gali sukelti sunkias ligas, ypač nėščioms moterims, pagyvenusiems žmonėms ir asmenims, kurių imuninė sistema nusilpusi, sakė J. Brodell.
2. Sūris
Taip pat sūris – ypač minkštas, toks kaip „Brie“, gali gana greitai tapti netinkamu vartoti. Sūris gali sukelti sunkių ligų, ypač pažeidžiamiems žmonėms.
„Jį reikia išmesti, jei pasibaigė tinkamumo vartoti terminas“, – sakė dietologė.
3. Vištiena
Paukštiena, tiek žalia, tiek virta, yra labai jautri žalingam bakterijų, ypač salmonelių, E. coli ir kampilobakterijų, augimui. Vartoti kitas greitai gendančias mėsas taip pat gali būti rizikinga.
Ekspertė pridūrė, kad valgant šiuos maisto produktus pasibaigus jų galiojimo terminui gali padidėti apsinuodijimo maistu rizika, todėl geriausia juos išmesti.
4. Kiaušiniai
„Kiaušinius, kurių tinkamumo vartoti terminas yra pasibaigęs, taip pat reikėtų išmesti“, – tvirtino ekspertė.
„Kiaušiniams senstant apsauginis barjeras, vadinamas odelėmis, mažėja, todėl jie tampa jautresni bakterijų, įskaitant salmoneles, prasiskverbimui, – sakė ji. – Kad nepakenktumėte savo sveikatai, geriausia kiaušinius suvartoti prieš pasibaigiant galiojimo laikui.“
5. Kumpis
Šis delikatesas, kaip ir fasuota mėsa, gali pakenkti sveikatai, jei jį vartosite pasibaigus rekomenduojamam tinkamumo vartoti terminui.
Todėl saugiausia būtų to vengti, nes kumpis lengvai užteršiamas bakterijomis, pavyzdžiui, listerijomis, bei gali sukelti nemalonias per maistą plintančias ligas.
6. Švieži vaisiai
Nors J. Brodell supranta, kad tai gali atrodyti neįtikėtina, tačiau ji pabrėžia, kad švieži vaisiai gali būti kenksmingi, jei jie vartojami pasibaigus jų galiojimo laikui.
Tą patį galima pasakyti ir apie supakuotas salotas bei daržoves, kurių ekspertė siūlo vengti, jei baigiasi jų tinkamumo vartoti terminas.
„Šie maisto produktai turi didesnę užteršimo bakterijomis riziką ir gali skatinti patogenų, tokių kaip salmonelės ar listerijos, augimą“, – sakė J. Brodell.