• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daug žmonių mano, kad miegoti su karšto vandens buteliu yra gera idėja. Nuo pilvo skausmų iki ekonomiško šildymo – skamba patogiai, bet, pasirodo, tai nėra labai naudinga.

Daug žmonių mano, kad miegoti su karšto vandens buteliu yra gera idėja. Nuo pilvo skausmų iki ekonomiško šildymo – skamba patogiai, bet, pasirodo, tai nėra labai naudinga.

REKLAMA

Daug žmonių jaukiai įsitaiso lovoje su karšto vandens buteliu šalia. Jis padeda jaustis jaukiai, malšina skausmus ir net sušildo. Tačiau tai nėra tokia gera idėja, kaip atrodo.

Žmonės raginami šią žiemą vengti miegoti su karšto vandens buteliu, nes jis gali suskilti ir sukelti odos sudirgimą bei nudegimus. Tikėtina, kad seni karšto vandens buteliai laikui bėgant sunyko, todėl jie gali labiau įplyšti ir įtrūkti, o tai reiškia, kad geriau vengti miegoti su tokiu buteliu, rašo dailystar.co.uk.

Miego ekspertai atskleidė, kokį pavojų kelia užmigimas su karšto vandens buteliu, nes tai gali sukelti stiprius nudegimus ir bėrimus, taip pat naktinį prakaitavimą. Nukritus temperatūrai, daugelis ieškos nebrangių būdų, kaip sušilti naktį.

REKLAMA
REKLAMA

Karšto vandens butelis gali būti puikus būdas sušildyti lovą prieš jaukų nakties miegą, tačiau užmigti su juo šalia gali būti labai pavojinga. Laikui bėgant medžiaga gali pradėti irti, todėl ji mažiau apsaugo, o tai reiškia, kad didesnė nudegimų ir sužeidimų tikimybė.

REKLAMA

Karšto vandens butelius reikėtų ne tik keisti kas trejus metus, bet ir valyti po kiekvieno naudojimo, nes jų dizainas yra puiki terpė bakterijoms veistis.

„WinstonsBeds"“miego ekspertė Rebecca Swain sakė: „Karšto vandens buteliai yra puikus būdas sušilti lovoje prieš užmiegant, tačiau tai tampa problema tiems, kurie įprato miegoti su jais visą naktį.

Jie nepritaikyti jokiai įtampai, spaudimui ar svoriui, todėl jei naktį ant jo užgriūsite, rizikuojate, kad butelis ištekės, o tai gali sukelti rimtų nudegimų ir pūslių, jei vanduo vis dar karštas.

REKLAMA
REKLAMA

Jei karšto vandens buteliuką turite jau kurį laiką, tai kelia susirūpinimą, nes per daugelį metų medžiaga greičiausiai suprastėjo, todėl ji tapo silpnesnė ir labiau linkusi skilti.

Karšto vandens buteliuko naudojimas yra puiki alternatyva įjungtam šildymui, todėl nėra jokios priežasties nustoti jį naudoti – tik įsitikinkite, kad prieš užmigdami jį ištraukiate iš lovos!“

Čia pateikiamos penkios priežastys, kodėl neturėtumėte miegoti su karšto vandens buteliu.

Degina

Viena iš akivaizdžiausių priežasčių, kodėl neturėtume miegoti su karšto vandens buteliu, yra nudegimų rizika. Per ilgai laikydami karšto vandens buteliuką tiesioginiame sąlytyje su oda, galite nudegti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Odos sudirginimas

Dėl tiesioginio karščio ir paties butelio medžiagos taip pat gali atsirasti raudonų bėrimų ir sudirgti oda.

Galit suskilti butelis

Karšto vandens buteliai nėra skirti sėdėti ant jų, todėl atsitiktinai atsigulus ant jų naktį jie gali suskilti, o tai gali sukelti pūsles ir nudegimus. Senesni karšto vandens buteliai gali suskilti dažniau, nes laikui bėgant jų medžiaga suprastėjo.

Didesnė infekcijos rizika

Jei po kiekvieno naudojimo neišvalote karšto vandens butelio, jis gali tapti bakterijų veisykla, ypač jei kiekvieną naktį laikomas lovoje. Aštuonias valandas iš eilės miegant su karšto vandens buteliu gali padidėti infekcijos rizika, jei jis liečiasi su pažeista oda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų