Ar insultas dažnai nusineša gyvybes ir kaip užkirsti jam kelią? Apie tai tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su VUL Santaros klinikų gydytoju neurologu Ryčiu Masiliūnu ir VUL intervenciniu radiologu Giviu Lengveniu.
Įvardijo pavojingą simptomą
Ar antrąjį kartą smogęs insultas – mirtinai pavojingas? Pasak laidoje viešėjusių medikų antrasis iš tiesų neretai būna sunkesnis ir palieka daugiau pažeidimų: „Antrasis jau būna po pirmojo, todėl nervų sistema perima vienas smegenų funkcijos zonas, tačiau jei žūsta ir kita zona, tai matomas akivaizdus blogėjimas.
Didžiausia antrojo insulto priežastis – prieširdžių virpėjimas, kurį pacientai gali patys pajusti, kai širdies plakimas tampa neritmiškas, chaotiškas.
Jei pacientui jis nustatomas, tai numoti ranka šiukštu negalima. Būtina gerti paskirtus vaistus, kurie neleidžia trombams formuotis.“
Pasak neurologo, po antrojo insulto pacientai gali atsigauti, tačiau itin svarbu pas medikus atvykti kiek įmanoma greičiau po įvykusio insulto, nes po kelių valandų jau būna susiformavę negrįžtami pakitimai.
Apie tai, kaip apsisaugoti nuo insulto ir kokie būdai gali padėti užkirsti kelią, kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.
Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:
Apie ką kalbėjomės:
00:56 kaip atskirti infarktą nuo insulto 02:00 keturios auksinės valandos 03:15 trombų šalinimas 04:00 medicinos pokyčiai Lietuvoje 07:00 insultas pakerta vis jaunesnius 10:30 įsimintiniausias pacientas 15:00 klaidos, kurias daro artimieji 17:40 liekamieji reiškiniai po insulto 20:40 insultas pakeičia gyvenimą 23:00 antrasis insultas 25:00 aneurizmos grėsmė 30:00 aneurizmos gydymas 34:00 magnetinio rezonanso tyrimas 38:00 antroji laidos dalis, pokalbis apie spazminius skausmus 40:00 Irmantas Aleksa apie dažniausius skausmus