Paklaustas, ar ankstesni britų generolo Patricko Sanderso teiginiai apie „1937-ųjų situacijos pasikartojimą“ yra pagrįsti, jis išreiškė viltį, jog taip nebus. „Sky News“ paklaustas, ar Didžioji Britanija ruošiasi karui su Rusija, B. Johnsonas atsakė: „Aš nemanau, kad iki to prieisime“. Britų premjero teigimu, G7 lyderiai labai įtemptai dirbo tam, kad apribotų konfliktą.
Tačiau jis taip pat perspėjo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bandys šį konfliktą išplėsti.
„Putinas ir Kremlius bandys išplėsti konfliktą ir sakys, tai čia kažkas tarp NATO ir Rusijos. Tai visiškai ne taip. Kalbama apie įsiveržimą į nepriklausomą, suverenią valstybę. Kalbama apie Vakarus ir visus Ukrainos draugus, kurie suteikia jiems (Ukrainai) palaikymą, būtiną jų gynybai“, – pažymėjo politikas.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“. Oficialiai Kremlius reikalauja Ukrainos atsisakyti savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.
Rusija jau penktą mėnesį bombarduoja Ukrainos karinius ir civilių objektus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarąjį mėnesį vyksta aršūs mūšiai dėl rytinės Ukrainos Donbaso teritorijos kontrolės.