Britų vyriausybė ketina antradienį į Ruandą nuskraidinti pirmąjį lėktuvą su 31 prieglobsčio prašytoju.
Aukštasis Teismas penktadienį blokavo bandymą sustabdyti šį vyriausybės planą, kurį apskundusios pabėgėlių labdaros organizacijos ir profesinė sąjunga vadina amoraliu, pavojingu ir neproduktyviu.
Tos pačios grupės pirmadienį pateikė apeliaciją skubos tvarka ir dar kartą pabandė teisiškai atskirai užginčyti vyriausybės sprendimą, padrąsintos princo Charleso, kaip skelbiama, pasakytų žodžių, kad šis planas yra „pasibaisėtinas“.
Tarp ieškovų yra Viešųjų ir komercinių paslaugų sąjunga (PCS), kurios nariams, dirbantiems JK pasienio pajėgų agentūroje, pavesta vykdyti deportacijas.
Nevyriausybinė organizacija „Care4Calais“ socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad 20 lėktuvu turėjusių skristi asmenų bilietai atšaukti, tačiau 11 asmenų vis tiek turėtų išskristi antradienį.
Tarp jų yra keturi iraniečiai, du irakiečiai, du albanai ir vienas siras, pridūrė organizacija.
PCS vadovas Markas Serwotka (Markas Servotka) pabrėžė, kad penktadienį Aukštasis Teismas suplanavo kitą posėdį liepos mėnesį išsamesniam viso plano teisėtumo išaiškinimui.
„Įsivaizduokite, jei tai, ką jums liepia daryti antradienį, vėliau liepos mėnesį bus pripažinta neteisėta. Tai būtų siaubinga situacija“, – sekmadienį sakė jis televizijai „Sky News“.
Vidaus reikalų sekretorė Priti Patel turėtų sulaukti liepos mėnesio posėdžio, jei ji „gerbia ne tik beviltiškoje padėtyje atsidūrusius žmones, kurie atvyksta į šią šalį, bet ir savo darbuotojus“, pridūrė M. Serwotka.
„Esame visiškai įsitikinę, kad liepą – atsižvelgiant į tai, ką UNHCR (JT pabėgėlių agentūra) labai aiškiai pasakė teisme – šie pasiūlymai bus pripažinti neteisėtais“, – kalbėjo PCS vadovas.
Sekmadienį protestai prieš prieglobsčio prašytojų perkėlimą vyko prie imigrantų sulaikymo centro, o pirmadienį numatyta daugiau protestų prie Vidaus reikalų ministerijos.