Prieš prasidedantį balsavimą dėl būsimo Boriso Johnsono (Borisą Džonsoną) įpėdinio lažybininkai aiškia favorite laiko užsienio reikalų sekretorę L. Truss.
L. Truss ir buvęs iždo kancleris R. Sunakas jai dvi savaites vykdo intensyvią rinkimų kampaniją, per kurią ne kartą ne kartą aštriai ginčijosi įvairias klausimais, ypač dėl savo ekonominių planų.
L. Truss žadėjo, kad pergalės atveju sumažintų mokesčius, siekdama atgaivinti smunkančią Britanijos ekonomiką ir palengvinti sparčiai augančių kainų naštą.
Britanijos ekonomikai per koronaviruso pandemiją vadovavęs R. Sunakas savo varžovės planus vadino „fantazijų ekonomika“, kuri skatins infliaciją ir dar labiau apsunkins viešuosius finansus, sunkiai atsigaunančius po pandemijos.
Tačiau tarp partijos narių savo varžovei populiarumu gerokai nusileidžiantis R. Sunakas praėjusią savaitę reikšmingai pakeitė savo poziciją ir paskelbė planuojantis panaikinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) už suvartojamą elektros energiją.
Sekmadienį jis taip pat pažadėjo iki kito parlamento kadencijos pabaigos, t. y. ne vėliau kaip 2029 metų gruodžio, 20 proc. sumažinti pajamų mokesčio bazinę normą.
Savaitgalį buvęs iždo kancleris eiliniams partijos nariams žadėjo, kad tapęs ministru pirmininku padarytų galą "woke nesąmonėms“ – pabrėžtinam ar perdėtam jautrumui socialinėms, kultūrinėms ir rasinėms problemoms, ir sustabdytų „smegenų plovimą“. Visgi jis pridūrė, kad „visiškai nesuinteresuotas dalyvauti vadinamajame kultūriniame kare“.
42 metų R. Sunakas taip pat pristatė planus, kaip gaivintų miestų centrus.
„Iki 2025 metų noriu sumažinti tuščių parduotuvių skaičių ir užtikrinti, kad jos taptų klestinčiu vietos turtu“, – sakė jis.
„Taip pat kovosiu su antisocialiniu elgesiu, grafičiais ir šiukšlinimu, išplėsdamas policijos įgaliojimus ir padidindamas baudas“, – kalbėjo buvęs iždo kancleris.