Dar 2013-aisiais Vladimiras Putinas „nutraukė ilgalaikį tylos įžadą“. Iki tol paranojiškai slėpęs informaciją apie savo vaikus, jis papasakojo, kad abi jo dukterys gyvena Maskvoje. „Manoma, kad taip jis perspėjo visuomenę apie savo dukterų, konkrečiai – Jekaterinos, įsitraukimą į politinį gyvenimą“, – mano „Bloomberg“ publikacijos autoriai.
Būtent tais metais jokio mokslinio straipsnio nepublikavusi caraitė buvo paskirta vadovauti Maskvos valstybinio universiteto Nacionalinio intelektinio rezervo centrui. Beveik to paties pavadinimo fondui – Nacionalinio intelektinio vystymosi fondui, taip pat bendrovei „Innopraktika“, kurios prekės ženkle paminėti ir tie patys centras su fondu. O visos šios organizacijos kartu su pačiu Maskvos universitetu šiuo metu vysto ir 2018-aisiais turėtų užbaigti gigantišką, 1,7 mlrd. dolerių vertės, šiuolaikinių technologijų vystymo projektą, kurio tikslas – Silicio slėnio analogo sukūrimas Maskvos Vorobjovų kalnuose.
Nacionalinio intelektinio vystymosi fondą, kuriam vadovauja niekam nežinoma akrobatinio rokenrolo šokėja J. Tichonova, remia tokie V. Putino draugai, kaip Igoris Sečinas („Rosneft“), Nikolajus Tokarevas „Transneft“ ir Sergejus Čemezovas („Rostechnologiji“). „Žinant Rusijos verslo struktūrų ypatybes, tai neturėtų labai stebinti“, – komentuoja „Bloomberg“.
„Bloomberg“ taip pat primena, kad šiais metais J. Tichonova lankėsi Davoso forume. Ten ji lydėjo vieną iš „SIBUR Holding“ akcininkų Kirilą Šamalovą, „seno V. Putino draugo iš Sankt Peterburgo Nikolajaus Šamalovo sūnų“. Leidinio cituojamų neįvardytų „artimų šeimos draugų“ duomenimis, Šamalovas jaunesnysis yra vedęs J. Tichonovą.
Vaizdo įrašai su V. Putino dukra Jekaterina: