„Kaspersky“ apskritai nebegalės, be kitos veiklos, pardavinėti savo programinės įrangos Jungtinėse Valstijose ir teikti jau naudojamos programinės įrangos atnaujinimų“, – sakoma pareiškime apie pirmus tokio pobūdžio veiksmus.
„Rusija ne kartą įrodė, kad gali ir ketina išnaudoti Rusijos bendroves, tokias kaip „Kaspersky Lab“, siekdama rinkti ir kaip ginklą panaudoti slaptą JAV informaciją“, – pareiškime teigė JAV prekybos sekretorė Gina Raimondo.
Prekybos departamento veiksmai rodo Amerikos priešininkams, kad šalis nedvejodama imsis veiksmų, kai „jų technologijos kelia pavojų Jungtinėms Valstijoms ir jų piliečiams“, pridūrė ji.
Nors tarptautinės įmonės būstinė yra Maskvoje, ji turi biurus 31 pasaulio šalyje ir aptarnauja daugiau kaip 400 mln. naudotojų bei 270 tūkst. verslo klientų daugiau kaip 200 šalių, nurodė Prekybos departamentas.
Jis ne tik uždraudė prekiauti „Kaspersky“ antivirusine programine įranga, bet ir įtraukė tris su šia įmone susijusius subjektus į kompanijų, kurios kelia susirūpinimą dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui, sąrašą. Tai buvo padaryta „dėl jų bendradarbiavimo su Rusijos karinėmis ir žvalgybos institucijomis remiant Rusijos vyriausybės kibernetinės žvalgybos tikslus“.
Departamentas primygtinai paragino naudotojus pereiti prie naujų paslaugos tiekėjų, tačiau savo sprendimu nedraudžia jiems naudotis turima programine įranga.
„Kaspersky“ leidžiama tęsti tam tikras operacijas Jungtinėse Valstijose, įskaitant antivirusinių programų atnaujinimų teikimą, iki rugsėjo 29 dienos, „kad būtų kuo mažiau trikdoma JAV naudotojų ir įmonių veikla ir kad jie turėtų laiko susirasti tinkamų alternatyvų“, priduriama departamento pranešime.
Kremlius penktadienį pasmerkė JAV sprendimą kaip amerikiečių įmonių „nesąžiningą konkurenciją“.
„Kaspersky“ yra tikrai labai konkurencinga tarptautiniu mastu bendrovė, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. – Tai mėgstamiausias Jungtinių Valstijų nesąžiningos konkurencijos metodas. Tokios taktikos jie griebiasi kiekvieną kartą.“