„Dokumentai būna redaguojami, į juos pridedama melaginga informacija, o vėliau pateikiama kaip originali medžia,“ – rašoma laikraštyje.
Pavyzdžiui, praėjusią savaitę „Foreign Policy“ atskleidė, kad programišiai internete paviešino tiek originalias, tiek ir redaguotas trijų dokumentų versijas. „Šie dokumentai, pagrobti iš George’ui Sorosui priklausančio „Atviros visuomenės“ fondo, buvo koreguoti programišių, siekiant sukurti melagingą įspūdį, kad Rusijos antikorupcinis aktyvistas Aleksejus Navalnas yra jo finansuojamas,“ – teigiama straipsnyje.
„Ar galima tikėtis, kad Vladimiro Putino agentai JAV prezidento rinkimų išvakarėse pateiks pakeistus dokumentus?“ – klausia D. Milbankas.
Apžvalgininko teigimu, tai gali būti dokumentai, tariamai įrodantys „Clinton Foundation“ finansuojamą „Islamo valstybės“ teroristinę organizaciją arba H. Clinton prisipažinimas, kad jai nusispjauti ant amerikiečių, žuvusių Bengazyje.
Rusijos „dezinformacinis karas“ šiuo metu yra aktyvesnis, negu kada nors anksčiau, mano autorius, remdamasis „The New York Times“ straipsniu apie „Rusijos bandymus neleisti sudaryti NATO ir Švedijos bendradarbiavimo sutarties“.
Tikėtina, kad prieš rinkimus amerikiečiai turėtų sulaukti dar daugiau Rusijos nutekintos informacijos.
„V. Putinas kišosi į Prancūzijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių vidaus politiką, padėdamas kraštutinėms politinėms partijoms jas destabilizuoti. Matyt, dabar jis JAV elgiasi taip pat,“ – teigia D. Milbankas.
Anot apžvalgininko, amerikiečių žiniasklaida yra pažeidžiama, kuomet veikia „Rusijos programišiai“. „Jeigu, pavyzdžiui, spalio pabaigoje Putino hakeriai paviešintų paredaguotą dokumentą, juodinantį ponią Clinton, visiškai tikėtina, kad žiniasklaidos konkurencija paskatins parašyti apie tuos dokumentus iki tol, kol atsiras galimybė išsiaiškinti, ar buvo jie dokumentai redaguoti ir kokiu būdu,“ – teigiama straipsnyje.
Senatorius kreipėsi į žvalgybą
JAV demokratų lyderis Senate Harry Reidas kreipėsi į FTB su prašymu ištirti, ar Rusija neplanuoja „paveikti“ šalies prezidento rinkimus, kurie vyks lapkritį. Rusija yra įtariama įsilaužusi į kelių valstijų rinkėjų duomenų bazes, kad panaudotų surinktus duomenis kompromituoti demokratų atstovę Hillary Clinton.
H. Reidas teigia, kad Rusijos valdžios įsikišimas į JAV priešrinkiminę kampaniją yra „platesnio masto, negu visiems yra žinoma, ir gali turėti ketinimų sufalsifikuoti oficialius rinkimų rezultatus“. „Darosi vis labiau akivaizdu, kad Rusijos valdžios kišimasis į Donaldo Trumpo rinkiminę kampaniją vis labiau auga,“ – nurodo senatorius, priminęs, kad buvęs pirmasis Centrinės žvalgybos valdybos direktoriaus pavaduotojas Michealas Morellas respublikonų politiką pavadino „nevalingu Rusijos ir Kremliaus agentu“.
Leidinys taip pat primena, kad rugpjūčio 18-ąją FTB perspėjo amerikiečių rinkiminę komisiją dėl to, kad dviejose valstijose buvo bandymų įsilaužti į rinkėjų duomenų bazes. Vienu atveju nusikaltėliams pavyko nukopijuoti informaciją, o kitu – tik įsilaužti.
„New York Times“ rašoma, kad Rusijos informacinė ataka gali smogti ne mažiau nei šešioms „neapsisprendusioms rinkimuose valstijoms“, pakeisti balsavimo rezultatus ir pakirsti pasitikėjimą rinkimų sistema.