Johno Hopkinso universiteto JAV ir Korėjos institutas teigia, jog, išanalizavę Žemės palydovų darytas nuotraukas, mano, „kad Šiaurės Korėja ir toliau kuria ilgojo nuotolio raketas“. Pasak instituto, po balandį nepavykusio raketos paleidimo Šiaurės Korėja atliko mažiausiai du raketų variklių bandymus. Naujausias bandymas, anot instituto, įvykdytas šių metų rugsėjo viduryje.
Balandį Šiaurės Korėjos raketa netrukus po paleidimo nukrito į jūrą. Pchenjanas tikino norėjęs į Žemės orbitą iškelti palydovą, bet JAV, Pietų Korėja ir Japonija teigia, kad tai iš tikrųjų buvo draudžiamas ilgojo nuotolio raketos bandymas.
JAV ir Korėjos institutas teigia, kad po to tikriausiai buvo bandomi „skystu kuru varomi pirmosios stadijos varikliai“, skirti arba Šiaurės Korėjos palydovų paleidimo į kosmosą raketai, arba naujai ilgojo nuotolio raketai, kuri pirmą kartą buvo pademonstruota šiais metais per kariuomenės paradą. Be to, pastebėti statybos darbai raketų paleidimo bokšte. Tokios statybos „būtų reikalingos ateityje paleidžiant ilgojo nuotolio raketas“. Pasak instituto, kol kas neaišku, ar statybos vyksta dėl planuojamų raketų bandymų.
Seulas ir Vašingtonas atidžiai stebi Šiaurės Korėjos raketų technologinius pasiekimus, nes baiminamasi, kad Pchenjanas vieną dieną gali panaudoti ilgojo nuotolio raketas su branduolinėmis galvutėmis.