Apimti siaubo
„Aš šiandien dirbsiu sulaikęs kvėpavimą, beveik apimtas siaubo,“ – pasakojo leidiniui vienas iš pareigūnų.
„Mes nežinome, kas vyks artimiausius ketverius metus ar netgi artimiausius kelis mėnesius,“ – pažymėjo jis.
Artimiausiu metu žvalgybininkai turės surengti susitikimą su Donaldu Trumpu, kurio metu praneš jam pačią slapčiausią informaciją. Ją gali gauti tik patys aukščiausias pareigas užimantys šalies vadovai: teroristinės grupuotės, kitų pasaulio lyderių pasiklausymo medžiaga, rezultatai, gauti iš palydovų ir kita itin slapta informacija.
Pirmasis susitikimas, anot leidinio, įvyks jau ketvirtadienį, lapkričio 10-ąją. „The Washington Post“ teigimu, D. Trumpas gaus tą pačią informaciją, su kuria kasdien yra supažindinamas dabartinis JAV prezidentas Barackas Obama.
FTB informacija nepasitiki
FTB anksčiau jau trumpai išdėstė pagrindinę informaciją, kuomet dar kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas buvo supažindintas su pagrindinėmis globaliomis grėsmėmis JAV.
Susitikimo metu D. Trumpas, anot „NBC News“, negavo jokios žvalgybinių operacijų ir šnipinėjimo informacijos. Susitikimo išvakarėse tuometinis kandidatas viešai pareiškė, kad nepasitiki žvalgybos duomenimis. „Ne taip jau daug tie žmonės padarė mūsų valstybei per paskutinius 10 metų. Pažiūrėkite, kas įvyko per tuos metus. Tai buvo katastrofa,“ – kalbėjo jis „Fox News“ televizijai.
D. Trumpo oponentai iš Demokratų partijos pasisakė prieš valstybės paslapčių atskleidimą politikos naujokui. „Kaip CŽV ir kitos žvalgybos tarnybos gali pranešti kokią nors operatyvinę informaciją šiam žmogui? Aš manyčiau, jeigu jau būtina jam pranešti, nereikia sakyti nieko, tiesiog sugalvoti ką nors, nes šis žmogus paprasčiausiai pavojingas,“ – tuomet teigė demokratų lyderis senate Harry Reidas.
Ryšiai su Rusija
Priešrinkiminės kampanijos metu D. Trumpą dažnai kaltino simpatijomis Rusijai ir asmeniškai prezidentui V. Putinui. Maža to, Baltieji Rūmai oficialiai apkaltino Maskvą kišantis į politinius JAV procesus remiant vieną iš pusių. Pasak žiniasklaidos, amerikiečių spec. tarnybos tyrė Donaldo Trumpo ryšius su Rusija.
Pavyzdžiui, nerimą sukėlė D. Trumpo patarėjo užsienio politikos klausimais Carterio Page’o kelionė į Maskvą šių metų rugsėjį. Žiniasklaida suskubo paskelbti, kad ten buvo pažadėta „nuimti kai kurias sankcijas, jeigu D. Trumpas būtų išrinktas prezidentu“.
Kampanijos metu taip pat buvo įvardinti kaltinimai dėl tamprių buvusio D. Trumpo rinkimų kampanijos vado Paulo Manaforto ryšių su Rusijos bei Ukrainos politikais ir verslininkais. H. Clinton štabas ne sykį kartojo, kad Rusija palaiko respublikoną, ir reikalavo ištirti finansines D. Trumpo operacijas, vadindami jį „Kremliaus marionete“.