JAV rinkiminės kampanijos metu D.Trumpas rėmęs 42 metų J.Bridenstine'as jau ilgai laikomas favoritu tapti Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos vadovu.
Tačiau jo nominacija susilaukė dviejų Floridos senatorių kritikos: jiems kilo abejonių dėl Oklahomos atstovo kvalifikacijų vadovauti šiai sudėtingai ir išskirtinai techninio pobūdžio agentūrai.
Aukšto rango demokratas senatorius Billas Nelsonas (Bilas Nelsonas), NASA prižiūrinčio komiteto narys, naujienų tinklalapiui „Politico“ sakė, kad naujasis agentūros vadovas turėtų būti „kosmoso srities profesionalas, o ne politikas“.
Kitas Floridos valstijos senatorius respublikonas Marco Rubio (Markas Rubijo) sakė, kad sprendimas vadovu skirti J.Bridenstine'ą „gali būti pražūtingas kosmoso programai“.
„Nenorėčiau, kad administracijos darbui trukdytų šališkumo klausimai, politiniai nesutarimai, praeities balsavimai ar pasisakymai. Agentūra negali to sau leisti ir negali sau leisti įsivelti į polemiką“, – „Politico“ sakė M.Rubio.
Į Kongresą J.Bridenstine'as išrinktas 2012 metais ir yra Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto bei Mokslo, kosmoso ir technologijų komiteto narys.
Profesinis leidinys „SpaceNews“ skelbia, kad J.Bridenstine'as uoliai remia siekį privačiam sektoriui suteikti svarbesnį vaidmenį tiriant kosmosą.
NASA užsiima įvairiomis kosmoso tyrimų sritimis, įskaitant Žemės stebėjimą iš kosmoso, taip pat kuria naujus JAV erdvėlaivius ir kitus kosminius aparatus.
Užbaigus daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ programą, JAV astronautus į Tarptautinė kosminę stotį (TKS) skraidina Rusijos erdvėlaiviai.
Šiuo metu NASA kuria naujos kartos raketas nešėjas ir pilotuojamą kapsulę, kuria astronautus būtų galima skraidinti į Marsą ir toliau.
Tačiau NASA konkuruoja su tokiais milijardieriais kaip elektroninės prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas (Džefas Bezosas) ir Elonas Muskas (Ilonas Maskas), bendrovių „SpaceX“ ir „Tesla“ savininkas.