Pažymima, kad tai leistų JAV suduoti Rusijos valdymo sistemoms smūgį, jeigu tik tam būtų poreikis.
Anksčiau amerikiečių valdžios atstovai pareiškė, kad Rusija, Kinija ir kitos šalys sugebėjo patekti į JAV infrastruktūros kritinius segmentus, paliko ten kenkėjiškos programinės įrangos „slapukus“, kurią aktyvavus būtų galima atjungti elektrą ar internetą visuose pagrindiniuose miestuose.
JAV valdžia gerokai nerimauja dėl to, kad Rusija gali pabandyti išnaudoti savo kibernetinį puolimą tam, kad nutrauktų prezidento rinkimus kitą savaitę. JAV spec. tarnybos nemano, kad Maskva puls pagrindinę infrastruktūrą – kai ekspertų manymu, tai prilygtų karo paskelbimui – tačiau neatmeta, kad Maskva gali pradėti kibernetinio falsifikavimo puolimą. Pavyzdžiui, galimas melagingų dokumentų viešinimas ir interneto „trolių“ veikla platinant dezinformaciją.
Penktadienį programišius „Guccifer 2.0“ – anot JAV atstovų, už šio vardo slepiasi su Rusijos kariuomene siejami hakeriai – pareiškė, kad JAV rinkimus lapkričio 8 jis „stebės iš sistemos vidaus“ ir pasivadino „nepriklausomu stebėtoju“.
Leidinys skelbia, kad JAV parengtas „atsakomasis planas“ bus panaudotas tik kraštutinėmis aplinkybėmis.
Su Rusija siejamiems programišiams įvykdžius seriją atakų prieš Vakarų institucijas, įskaitant ir JAV prezidento rinkimuose dalyvaujančius demokratus ir jų kandidatę Hillary Clinton, JAV pažadėjo „atsaką“. Praėjusią savaitę Ukrainos programišių jungtinė grupuotė paskelbė įsilaužusi į Rusijos „pilkojo kardinolo“ Vladislavo Surkovo ofiso pašto dėžutę ir paviešino jos turinį.