Daugiau kaip tūkstantis JAV ir Irako karių sekmadienį Bagdade surengė svarbų reidą šiitų karinės formuotės bastione, kuriame patruliavo ir tikrino namus, ieškodami nelegalių ginklų.
Operacijos Sadro rajone, kuris laikomas antiamerikietiškų pažiūrų dvasininko Moqtados al-Sadro (Moktados Sadro) "Mahdi (Mahdžio) armijos" tvirtove, jokio pasipriešinimo nesulaukė.
Šis reidas taip pat gali patikrinti Irako ir JAV pasiryžimą įgyvendinti saugumo operacijos planą, laikomą paskutiniu bandymu užkirsti kelią Irako tarpkonfesiniam pilietiniam karui.
"Sadro mieste prasidėjo iš anksto planuotos valymo operacijos", - sakė JAV kariuomenės atstovas spaudai, pulkininkas leitenantas Christopheris Garveris (Kristoferis Garveris).
JAV kariuomenės pranešime spaudai teigiama, kad operacijoje dalyvavo 600 amerikiečių ir 550 irakiečių karių, kuriuos rėmė JAV šarvuočiai "Stryker". Reido metu niekas nebuvo sulaikytas ir nerasta jokių ginklų slėptuvių. Pasipriešinimo taip pat nebuvo.
Jaunasis dvasininkas M.al-Sadras, svarbus šiitų premjero Nuri al-Maliki (Nurio Malikio) rėmėjas, kritikavo šią saugumo operaciją ir sakė, kad ji žlugs, jei joje dalyvaus JAV pajėgos.
Daug "Mahdi armijos" kovotojų pasislėpė arba išvyko iš Bagdado, priešingai negu 2004 metais, kai ši karinė formuotė du kartus buvo sukilusi prieš JAV pajėgas. Vašingtonas "Mahdi armiją" vadina didžiausia grėsme Irako saugumui.
"Nežinau, ar pasikeitė jo nusiteikimas, bet taktika tikrai pasikeitė", - CNN sakė JAV ambasadorius Irake Zalmay Khalilzadas (Zalmajus Chalilzadas), galvoje turėdamas M.al-Sadrą.
"Jis mažai reiškiasi, daug jo šalininkų išvyko, ypač vadai (Sadro rajone)", - teigė jis. Paties M.al-Sadro buvimo vieta nežinoma.
Antrasis pagal svarbą JAV vadas Irake, generolas leitenantas Raymondas Odierno (Reimondas Odjernas) nurodė, kad per pastaruosius du mėnesius buvo suimta apie 700 šiitų kovotojų. Daug iš jų yra "Mahdi armijos" nariai, sakė jis CNN.
JAV kariškiai pranešė, kad netrukus Sadro rajone Irako ir JAV pajėgos įkurs Jungtinę saugumo kontrolės postą.
Visame Bagdade bus įkurta iš viso 30 tokių kontrolės postų. Juose įsikurs ir amerikiečių, ir irakiečių kariai, kurių tikslas bus užtikrinti, kad į rajonus, išvalytus nuo sukilėlių, vėl negrįžtų kovotojai.