Savo vardų nepanorę viešinti JAV pareigūnai sakė laikraščiui, kad amerikiečių komandosų veiksmus koordinuoja jungtinis operacijų centras, įkurtas Sirto priemiestyje.
Pentagonas praeitą savaitę paskelbė pradėjęs aviacijos kampaniją Sirte, atsižvelgęs į Libijos nacionalinės santarvės vyriausybės (angl. GNA – Government of National Accord) prašymą suteikti pagalbą. „The Washington Post“ rašo, kad JAV pajėgos veikia kartu su Didžiosios Britanijos kariais ir padeda koordinuoti amerikiečių aviacijos smūgius, taip pat teikia žvalgybos informaciją partnerių pajėgoms.
Pentagonas nesutiko komentuoti laikraščio pranešime pateikiamų detalių, bet anksčiau yra pripažinęs, kad mažos JAV karių grupės Libijoje padeda rinkti žvalgybos duomenis. „JAV užtikrina išskirtinius pajėgumus – ypač žvalgybos ir stebėjimo, taip pat tikslių smūgių. Jie padės GNA palaikančioms pajėgoms pasiekti lemiamą, strateginę pažangą“, – sakoma Pentagono atstovės Henriettos Levin pranešime.
Pasak Pentagono, Libijos vyriausybė įkūrė bendrą operacijų vadavietę, bet pabrėžiama, kad ji yra toli nuo rajonų, kuriuose vyksta susirėmimai.
„The Washington Post“ citavo neįvardytus Libijos vyriausybę palaikančius karininkus ir Vakarų šalių saugumo pareigūnus, kurie sakė, kad Sirte kelis kartus buvo pastebėti Amerikos ir Britanijos „kadrai“, dėvintys neperšaunamas liemenes ir kariškas uniformas.
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as praeitą mėnesį paskelbė, kad trys prancūzų kariai žuvo sudužus sraigtasparniui per „pavojingas žvalgybos operacijas“ neįvardytoje Libijos vietovėje.
Libijos šaltiniai teigė, kad orlaivis buvo numuštas.
Šią Šiaurės Afrikos šalį apėmė chaosas, kai 2011 metų spalį buvo nuverstas ir nužudytas jos ilgametis diktatorius Muamaras Kadhafi. Dabar šioje šalyje dėl valdžios varžosi dvi vyriausybės, o ginkluotos grupuotės stengiasi perimti didelių Libijos energetikos išteklių kontrolę.
Pasinaudoję valdžios vakuumu Libijoje, „Islamo valstybės“ džihadistai įsitvirtino šioje šalyje, ypač šiauriniame pajūrio mieste Sirte.
Pentagono duomenimis, Sirte veikia mažiau negu tūkstantis IS kovotojų.
„Libijos žemėje nereikia užsienio karių“
Libijos Nacionalinės vienybės vyriausybės vadovas trečiadienį pareiškė, kad kovai su „Islamo valstybės“ grupuote (IS) jo šalyje nereikalingos sausumos karinės pajėgos iš užsienio.
„Mums nereikia užsienio karių Libijos žemėje“, - interviu Italijos dienraščiui „Corriere della Sera“ sakė Fayezas al Sarrajas.
Kaip antradienį pranešė dienraštis „The Washington Post“, amerikiečių specialiųjų operacijų pajėgos pirmą kartą pradėjo tiesiogiai remti Libijos kariuomenę, kovojančią su IS grupuote pagrindiniame jos bastione Sirte. „Mūsų vyrai viską sugeba patys, jei tik turi oro priedangą. Aš prašiau JAV tik oro smūgių, kurie privalo būti labai tikslūs, ribotos trukmės ir geografinės apimties bei atliekami suderinus su mumis“,– sakė jis.
Nacionalinės vienybės vyriausybę palaikančios pajėgos gegužės 12 dieną pradėjo karinę operaciją siekdamos perimti pakrantės miestą Sirtą, esantį už 450 km į rytus nuo Tripolio. Džihadistų bastionu šis miestas tapo praėjusių metų birželį.
Jungtinės Valstijos nuo praėjusio pirmadienio GNA prašymu vykdo oro reidus IS kontroliuojamuose pozicijose.
Remiantis „The Washington Post“ informacija, JAV pajėgos veikia kartu su britų kariuomene, padeda koordinuoti amerikiečių oro atakas ir teikia žvalgybinę informaciją partnerių pajėgoms.
F.al Sarrajas įspėjo, kad IS „naudos visas įmanomas priemones išsiųsti savo aktyvistus į Italiją ir Europą“ ir pareiškė, kad jis „visai nenustebtų sužinojęs, kad jų žmonės slepiasi migrantų laivuose“, plaukiančiuose Italijos krantų link.
Roma leido Jungtinėms Valstijoms naudoti savo bazes ir oro erdvę atakoms Libijoje prieš „Islamo valstybę“.
GNA vadovas sakė galįs „artimiausiu metu vykti į Rusiją“, ir pridūrė, kad jo vyriausybę su Maskva sieja „geri santykiai“, tačiau nenurodė jokių tikslesnių detalių apie galimą vizitą.