„Režimas atsitvėrė akmenine siena; jie nepadarė nieko, tik toliau mėtė sprogmenų prikrautas statines ant savo žmonių ir toliau griovė savo šalį. Apgailestauju, tačiau turiu pasakyti, jog jie tai daro su didėjančiu palaikymu iš Irano, „Hizbollah“ ir Rusijos“, – J.Kerry sakė žurnalistams Indonezijos sostinėje Džakartoje.
„Rusija turi būti dalis sprendinio, o ne platinti daug daugiau ginklų ir teikti daug didesnę pagalbą, kuri iš tikrųjų leidžia Al Assadui dvigubai didinti statymus. Nes tai kuria didžiulę problemą“, – aiškino jis.
Vadinamasis 2-asis Ženevos procesas buvo inicijuotas Jungtinių Valstijų, kurios palaiko Sirijos opozicijos koaliciją, ir Maskvos, kuri palaiko Damasko vyriausybę.
Tačiau antrasis derybų ratas šeštadienį baigėsi abiem stovykloms kaltinant viena kitą, o abejonės, kad jau trejus metus vykstantis konfliktas bus išspręstas, dar labiau padidėjo.
Laisvoji Sirijos armija nušalino savo pajėgų vadą dėl vadovybės „paralyžiaus“
Laisvoji Sirijos armija (FSA) sekmadienį paskelbė pašalinusi Selimą Idrissą (Selimą Idrisą) iš sukilėlių pajėgų vado pareigų dėl „sunkumų, patiriamų Sirijos revoliucijos“, kovojančios prieš Damasko režimą.
Internete paskelbtame vaizdo pranešime sukilėlių koalicija pareiškė, kad jos karinė taryba nusprendė pakeisti S.Idrissą brigados generolu Abdel al Ilahu al Bachiru (Abdel Ilahu Baširu).
Pulkininkas Qassemas Saadeddine'as (Kasimas Saadedinas) sakė, kad šis sprendimas buvo priimtas „dėl karinės vadovybės paralyžiaus pastaraisiais mėnesiais“ ir būtinybės ją „restruktūrizuoti“.
Vienas Sirijos opozicijos šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, kad S.Idrissas, kuris buvo paskirtas vadovauti sukilėlių pajėgoms 2012 metų gruodį, buvo kritikuojamas dėl nesėkmių kovos veiksmuose.
Tarp jų paminėtinos „klaidos ir nerūpestingumas mūšiuose“ bei „prastas ginklų paskirstymas“ sukilėliams, pridūrė šaltinis.
S.Idrissas taip pat kaltinamas atsiribojimu nuo „sukilėlių rūpesčių“.
Naujasis sukilėlių pajėgų vadas A.al Ilahas al Bachiras iki šiol vadovavo karinei tarybai pietinėje Kuneitros provincijoje. Jis dezertyravo iš reguliariųjų pajėgų 2012 metais.
Kaip nurodoma FSA paskyroje socialiniame tinkle „Facebook “, šio kariškio sūnus žuvo per kovas tų metų pradžioje.
Vakarų remiama FSA, laikoma „nuosaikia“ sukilėlių grupuote, anksčiau buvo stipriausia ginkluota opozicijos jėga, tačiau dabar jos įtaką vis labiau mažina radikalieji islamistai.
Laisvąją Sirijos armiją susilpnino vidiniai nesutarimai ir konkurencija su kitomis sukilėlių koalicijomis, tokiomis kaip Islamo frontas – pernai suformuotu stipriu aljansu, kuris dabar yra stipriausia sukilėlių jėga, turinti dešimtis tūkstančių kovotojų.
Gruodį JAV ir Didžioji Britanija sustabdė neletalinę pagalbą FSA, suduodama skaudų smūgį grupuotei, kuri atrodo atsidūrusi tarp dviejų ugnių – režimo pajėgų ir vis labiau besivienijančių islamistų.
Tas sprendimas buvo priimtas po to, kai Islamo frontas, skelbiantis, kad nori įkurti Sirijoje islamo valstybę, užgrobė FSA ginklų sandėlius.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.