• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelių stambių JAV bendrovių darbuotojai iškėlė „ieškinių seriją“ savo darbdaviams dėl neapmokėto darbo laiko, praneša „The Register“. Pagrindinis kaltininkas – „Windows Vista“ operacinė sistema.

REKLAMA
REKLAMA

Ieškovai reikalauja atlyginti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, kurią jie praranda startuojant ir išsijungiant „Windows Vista“. Pasak teisininkų, kompiuteriais su „Windows Vista“ dirbantys darbuotojai per savaitę dėl to praranda dviejų valandų atlyginimą.

REKLAMA

Nevados valstijoje veikiančių įmonių darbuotojams teismuose atstovaujantis teisininkas Markas Thiermanas „The Register“ sakė, kad per trejus metus nesumokėtų atlyginimų suma siekia milijonus dolerių. Jis atstovauja tūkstančiams sveikatos draudimo bendrovės „Cigna“, „AT&T”, „UnitedHealth group“ ir kitų bendrovių darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Finansiniai „Windows Vista“ paleidimo ir išjungimo gaišaties nuostoliai atrodo kiek kitaip sužinojus kai kuriuos šios problemos, su kuria paprastai susiduria valandinį atlyginimą gaunantys skambučių centrų, prekybos ir kitų sričių įmonių darbuotojai, ypatumus.

Esminis dalykas – tai, kad kai kurios JAV bendrovės darbo laiko fiksavimo sistemas yra sujungusios su darbuotojų asmeniniais kompiuteriais. Laiko fiksavimo sistemos neįsijungia tol, kol vartotojai neįsiregistruoja savo kompiuteriuose, o tai priklausomai nuo kompiuterio konfigūracijos gali trukti iki 15 minučių – tiek, per kiek laiko įkraunama „Windows Vista“. Tai reiškia, kad darbuotojai jau yra darbo vietoje, bet oficialiai dar nedirba, nes neįsijungia laiko fiksavimo sistema. Darbo pabaigoje išjungus kompiuterį darbuotojų laikas taip pat lieka neatlygintas, nes tenka laukti, kol kompiuteris išsijungs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų