„Rusija darosi vis didesnė, ir jie darosi geresni nei buvo prieš tai. <...> Jie iš tikrųjų yra didesni nei buvo, kai prasidėjo (invazija – red. past.)“ – sako jis.
JAV generolas: Rusijos kariuomenė didėjo ir stiprėjo
Rusijos kariuomenė didėjo ir stiprėjo nepaisant didelių nuostolių, kuriuos patyrė Ukraina. JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas apskaičiavo, kad nuo 2022 m. žuvo arba buvo sužeista daugiau kaip 350 000 Rusijos karių. Ukraina skaičiuoja, kad Rusija jau neteko bent 637010 karių.
„Jų patiriamų nuostolių rodikliai yra stulbinantys“, – antradienį žurnalistams sakė Pentagono spaudos sekretorius generolas majoras Patas Ryderis.
Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė, kad Rusijos kariuomenė padidėtų 180 tūkst. aktyviosios tarnybos karių ir iš viso sudarytų 1,5 mln. karių, todėl Rusijos kariuomenė taptų antra pagal dydį pasaulyje po Kinijos.
„Su Rusija teks susidurti ilgą laiką, nesvarbu, kaip šis reikalas baigsis“, – sako J. Heckeris.
Vis dėlto Kennano instituto vyresnysis mokslininkas Williamas Pomeranzas sako, kad „šis žingsnis rodo, jog Vladimiras Putinas pralaimi karą“.
„Tai atviras Vladimiro Putino signalas, kad jo armija ir kariuomenė turi problemų ir neturi išteklių išlaikyti karius lauke“, – teigia W. Pomeranzas.
Pasak generolo J. Heckerio, nepaisant to, kad Rusijos padėtis mūšio lauke pagerėjo, Ukraina ir toliau kanda į Rusijos šarvus – nuo tada, kai Maskva pradėjo plataus masto invaziją, ji numušė daugiau kaip 100 Rusijos lėktuvų, o tai yra dešimtimis lėktuvų daugiau, nei Rusija sugebėjo numušti Ukrainos pusėje.
„Taigi matome, kad lėktuvai lieka savo pusėje, o kai taip atsitinka, prasideda karas, kokį matome šiandien, kai masiškai naikinami miestai, griaunami miestai, daug civilių aukų“, – sakė jis.
Siekdama įgyti bent menkiausių pranašumų kare, kuriame nėra aiškios pusės, kuri dominuoja danguje, Ukraina ėmėsi nebrangių sprendimų, kurie patinka ir JAV kariuomenei.
„Turime atsidurti tinkamoje sąnaudų kreivės pusėje. Naikinti 10 000, 15 000, 20 000 JAV dolerių kainuojančius vienkartinius dronus 1 milijono JAV dolerių vertės raketomis – mes tiesiog negalime sau to leisti ilguoju laikotarpiu“, – žurnalistams komentuoja generolas.
Karas Ukrainoje tęsiasi daugiau nei dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.