"Mums būtina turėti visą spektrą priemonių, tarp jų antžemines pajėgas, galinčias kariauti su didelėmis armijomis, taip pat ir mobilias specialiosios paskirties karines dalis, galinčias kovoti su terorizmo grėsme, nes mes nežinome, kas įvyks tokiose šalyse, kaip Rusija, Kinija, Šiaurės Korėja, Iranas ir kitose", - pareiškė jis, kalbėdamas per svarstymus JAV Kongreso Atstovų Rūmų ginkluotųjų pajėgų komitete.
Kaip praneša BBC, ne taip, kaip jo pirmtakas Donaldas Rumsfeldas (Donaldas Ramsfeldas), R.Gatesas paragino didinti JAV armijos ir jūrų pėstininkų korpuso karių skaičių. Anksčiau būtinybę padidinti Amerikos armijos karių skaičių pareiškė ir JAV prezidentas George`as W.Bushas.
"Be karo su tarptautiniu terorizmu, mes turime pasipriešinti grėsmėms, kurios iškyla Jungtinėms Valstijoms dėl Irano ir Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų ir dėl neaiškios pozicijos tokių šalių, kaip Rusija ir Iranas, kurios, be to, dar didina ginkluotę", - pažymėjo R.Gatesas.
Taip R.Gatesas parėmė Baltųjų rūmų pateiktą Pentagono biudžeto projektą, numatantį padidinti sausumos kariuomenės ir jūrų pėstininkų korpuso karių skaičių.
Savo ruožtu tame pačiame posėdyje kalbėdamas štabų vadų komiteto vadovas generolas Peteris Pace'as (Piteris Peisas) pareiškė, kad būtina "stebėti Kiniją".
Robertas Gatesas oficialiai pradėjo eiti Pentagono vadovo pareigas 2006 metų gruodį, pakeitęs šiame poste Donaldą Rumsfeldą.
G.Busho paskirtas naujasis Pentagono vadovas pareiškė, kad Vladimiras Putinas dabar siekia sugrąžinti Rusijai didžiosios valstybės statusą, mėgina atgaivinti nacionalinį orumą ir yra labai populiarus savo šalyje už tai, ką mėgina padaryti".
R.Gateso nuomone, V.Putinas siekia susigrąžinti Rusijos įtaką "artimajam užsieniui" ir mėgina vėl kontroliuoti kažkada valstybei priklausiusius strateginius išteklius ir įmones.
JAV šiuo metu gina savo pozicijas, mėgindama dislokuoti Lenkijoje ir Čekijoje priešraketinės gynybos sistemos dalis ir perdislokuodama radarus iš Havajų salų Ramiajame vandenyne į Aleutų salas Beringo jūroje, arčiau Kamčiatkos.
Pasak Rusijos ekspertų, JAV siekia įsteigti savo nacionalinės priešraketinės gynybos sistemos pozicinius rajonus - planuoja Čekijoje įrengti galingą radarą, o Lenkijoje - dislokuoti keliasdešimt šachtose bazuojamų raketų, skirtų numušti atskriejančias raketas.
Ekspertai pateikė kai kurių prognozių dėl priešraketinės gynybos sistemos dislokavimo Rytų Europoje tikslų. Pagal vieną variantų, Lenkija ir Čekija - tai tik plano pradžia, vėliau būsianti Vengrija ir Slovakija ir dar vėliau Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas, kur jau pastebimas priešraketinis aktyvumas. Taigi, visa Rusijos teritorija bus "apstatyta" iš visų pusių lokatoriais ir raketomis, pažymi jie.
REKLAMA