• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija (PINO, angl. WIPO) kartu su Lietuvos Respublikos valstybiniu patentų biuru (VPB) ketvirtą kartą apdovanojo geriausią jaunąjį išradėją. Juo tapo gyvybės mokslų tyrėja Monika Glemžaitė, kurios išradimai ateityje turėtų pasitarnauti genų terapijoje, sakoma VPB pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

25 m. amžiaus mergina medalį gavo už CRISPR/Cas sistemų tyrimus. Vilniaus universitete biochemiją studijavusi Monika yra dviejų išradimų bendraautorė, kurie susiję su itin perspektyvia CRISPR/Cas technologija. Ją ateityje tikimasi panaudoti eukariotinių organizmų ląstelių genomo redagavimui, kuris leistų sukurti vertingas naujas ląstelių linijas, skirtas genetinėms ligoms gydyti ar vertingoms augalų, gyvūnų veislėms sukurti.

REKLAMA

„Didžiuojuosi, kad šis medalis buvo pelnytas už darbą itin inovatyvioje tyrimų srityje. Šiuo metu CRISPR/Cas sistemų tyrimai sparčiai vystomi visame pasaulyje. Panaudojant šias sistemas galima tirti įvairių ligų mechanizmus, o ateityje tai panaudoti net ir gydymui, pavyzdžiui, genų terapijoje“, – sakė jaunoji tyrėja.

REKLAMA
REKLAMA

2011 m. studijuodama Vilniaus universitete Monika laimėjo vardinę bendrovės „Thermo Fisher Scientific“ stipendiją ir pradėjo rengti baigiamąjį darbą kompanijos Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centre. Pernai jos baigiamasis magistro darbas buvo pripažintas geriausiu studentų, gavusių vardines šios kompanijos stipendijas, baigiamuoju darbu. Šiandien M. Glemžaitė yra viena iš 90-ies bendrovėje „Thermo Fisher Scientific“ veikiančio Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro mokslininkų ir tyrėjų komandos narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jaunoji tyrėja aktyviai dalyvauja projekte „Mobilioji bioklasė“ – keliauja su laboratorija po Lietuvą, rengia jos turinį. Ši mobili laboratorija supažindina Lietuvos moksleivius su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais.

Pranešama, kad jaunojo išradėjo apdovanojimas M. Glemžaitei buvo įteiktas balandžio 25 d., parodos, skirtos istoriniams išradimų apsaugos įvykiams, metu. Paroda vyko Lietuvos technikos bibliotekoje.

REKLAMA

Pagrindinis šio apdovanojimo tikslas – skatinti jaunimą kurti išradimus, atkreipti akademinės visuomenės dėmesį į intelektinės nuosavybės teisių apsaugą, formuoti teigiamą nuomonę apie šių teisių apsaugos reikšmę akademiniam tobulėjimui, socialinei ir ekonominei valstybės raidai.

Šiais metais konkurse galėjo dalyvauti išradėjai, kurie paraiškos gauti apdovanojimą padavimo dieną yra 18–25 metų amžiaus. Į šį apdovanojimą tradiciškai galėjo pretenduoti tiek pavieniai išradėjai, tiek išradimo bendraautoriai, turintys patentuotų išradimų ar paduotų patento paraiškų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Apdovanojimą jaunajam išradėjui sudaro Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos aukso medalis ir pažymėjimas, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų