• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien, birželio 5 dieną, 16 valandą, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus Rotušėje rengia popietę, skirtą Valstybinės jaunimo politikos Lietuvoje 10-mečiui paminėti.

REKLAMA
REKLAMA

„Per pastarąjį dešimtmetį buvo visko, tačiau jaunimo politika atsilaikė, nes struktūras, strategijas ir programas kūrė patys jauni žmonės – jaunimo lyderiai, darbuotojai, kurie kėlė problemas, diskutavo, įtikinėjo, teikė konstruktyvius pasiūlymus tiesiogiai ir per savo atstovus Valstybinėje jaunimo reikalų taryboje. Jaunimas dar prieš 10 metų iki Lietuvai tampant ES nare pradėjo praktiškai taikyti pagrindinį modernios europinės politikos principą – jaunimas yra pagrindinis jaunimo politikos proceso kūrėjas, vykdytojas ir dalyvis. Matyt, tai viena iš priežasčių, kad Lietuvos jaunimo politikos modelį Europos Taryba ir ES institucijos laiko kaip vieną pažangiausių“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė.

REKLAMA

Nuolat auga jaunimo politikos priemonių įgyvendinimui skiriamos lėšos nuo keliolikos tūkstančių litų 1996 metais, skirtų įstaigai įkurti, iki 1,46 mln. litų 2002 m., 2003 m. - 2 mln. litų, 2004 m. - 2.1 mln. litų, 2005 m. - 2,8 mln. litų, 2006 m. - 3,8 mln. litų ir šiemet - 4,2 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Jau keletą metų Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skiria tikslines dotacijas jaunimo reikalų koordinatorių etatams išlaikyti kiekvienoje savivaldybėje. Nuo 2003 metų, kai jaunimo teisių apsauga tapo valstybės deleguota funkcija, iki 2007 metų finansavimas išaugo daugiau nei dvigubai (2003 m. jaunimui skirta 1,014 mln. litų, o 2007 m. - 2,288 mln. litų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jaunimo politikos sąvoka pradėta vartoti 1996 metais, kai tų metų gegužės 5 dieną Lietuvos Respublikos Seime buvo patvirtinta Valstybinės jaunimo politikos koncepcija. Koncepcijoje buvo apibrėžti jaunimo politikos tikslai, principai, įvardinta už jos įgyvendinimą atsakinga institucija – Valstybinė jaunimo reikalų taryba (VJRT), su kurios įkūrimu 1997 metais ir siejama Lietuvos Jaunimo politikos įgyvendinimo pradžia.

REKLAMA

Šiai institucijai, sudarytai iš atskirų ministerijų pareigūnų ir nevyriausybinių jaunimo organizacijų deleguotų atstovų, buvo pavestas tarpžinybinis atskirų ministerijų politikos jaunimo klausimais koordinavimas ir jaunimo veiklos plėtojimas.

Nuo 2006 m. rugpjūčio 15 d. pradėjo veikti Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuris perėmė visas VJRT funkcijas, sakoma socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų