Birželio 17 d. Seime vyko Seimo darbo simuliacija, kurioje dalyvavo jaunimas iš visos Lietuvos. Šioje simuliacijoje jaunimas, priklausantis įvairiems politiniams judėjimams, turės galimybę praktiškai išbandyti darbą Seime: diskutuoti, balsuoti ir priimti rezoliuciją.
Seimo narė Agnė Bilotaitė kalbėdama apie renginio idėją sakė: „Šie metai paskalbti didžiųjų netekčių ir laisvės gynėjų metais, tad siekdami juos paminėti prasmingai rengiame Seimo darbo simuliatorių, kurio tema „Ginti Lietuvą: koks tavo pasirinkimas?“ Šio renginio tikslas ne tik paminėti reikšmingas ir skaudžias mūsų valstybei datas, bet ir skatinti jaunimo domėjimąsi savo krašto istorija, būti pilietiškais, domėtis politiniu gyvenimu.“
A. Bilotaitės teigimu, simuliacijoje dalyvauja skirtingų pažiūrų jaunimas iš įvairių Lietuvos kampelių, kuris Kovo 11-sios salėje Seime svarstys ir priims rezuliuciją dėl Lietuvos gynybinio pasirengimo stiprinimo. „Dažnai kalbama, kad jaunimas yra abejingas politikai ir mažai ja domisi, tad kitas tikslas – paskatinti jauną kartą ne pasyviai stebėti vykstančius procesus, bet aktyviai juose dalyvauti“, – kalbėjo Seimo narė.
A. Bilotaitė taip pat užsiminė, kad tokios simuliacijos galėtų vykti ir ateityje: „Tai galėtų gal ne vienos, o keleto dienų simuliacija, galbūt net su darbu komitetuose. Svarbus, kad jaunimas galėtų iš arti susipažinti, kaip atrodo darbas Seime.“
Neseniai buvo paviešinti duomenys, kiek mokesčių mokėtojams kainuoja viena darbo diena Seime. Į klausimą, kiek atsieitų kelių dienų darbo simuliatoriaus rengimas, A. Bilotaitė atsakė: „Tokių dalykų sulyginti negalima. Pilietiškumas jaunosios kartos ugdyme yra labai svarbu. Žinoma, kartais pasižiūrėjus į patį Seimą, diskusijos ir emocijos gal ir ne visada palieka teigiamą įspūdį, be to, šis laikas kainuoja. Tokios iniciatyvos – investicija į jaunimą, į žmones, kurie kurs ateities Lietuvą.“
Spaudos konferencijoje dalyvavęs Liberalų ir centro sąjungos atstovas Artūras Laktionkinas kalbėjo: „Būtų gerai, kad jaunimas rinktųsi dažniausiai ir diskutuotų klausimai, kurie yra jam svarbus, nes dažnai įstatymai priimami neatsižvelgiant į jaunų žmonių nuomonę. Liberalų ir centro sąjunga ne kartą pasisakė už tai, kad šiuo metu galiojanti karinė prievolė taptų savanoriška ir tuo remiantis būtų kuriama tolesnė Lietuvos gynybos strategija.“