• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiems žmonėms nėra nei 35 metų, o jie savo banko sąskaitose jau turi milijardus. Kai kuriems tokia laimė nusišypsojo tėvų dėka, tačiau šiame sąraše pateiksime tuos, kurie milijardieriais tapo savo pastangų dėka.

18

Šiems žmonėms nėra nei 35 metų, o jie savo banko sąskaitose jau turi milijardus. Kai kuriems tokia laimė nusišypsojo tėvų dėka, tačiau šiame sąraše pateiksime tuos, kurie milijardieriais tapo savo pastangų dėka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

 

Sąrašo pradžioje 33 metų Cheng Wei. Jis yra firmos Didi Kuaidi generalinis direktorius. 2015 metais įsteigta kompanija veikia panašiu principu kaip Uber. Tai transporto dalijimosi paslauga, leidžianti nuvykti iš vieno miesto į kitą. Jo turtas įvertintas 1 mlrd. dolerių.

32 metų Drew Houstonas milijardą užsidirbo įkūręs dokumentų dalinimosi paslaugą Dropbox. Tuo metu jam buvo tik 24 metai. Per 7 veikimo metus, iki 2014 metų, ši paslauga jau buvo surinkusi daugiau nei 1,1 mlrd. dolerių iš tokių investicijų firmų kaip Sequoia Capital, Accel Partners, Goldman Sachs ir BlackRock. Nors pagrindinis verslas išlieka dokumentų dalinimasis ir saugojimas, ši įmonė nuolat auga. Pats Houstonas kompiuteriais žaisti pradėjo dar būdamas 2 metų, o startuolių kūrimu susidomėjo vidurinėje mokykloje. Dabartinis jo turtas vertinamas 1,04 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Kinas Wang Yue – 32 metų. Internetinių ir mobiliųjų žaidimų verslu užsiimantis Yue, yra Šanchajaus Kingnet Technologijų įmonės generalinis direktorius. Būtent jis prisidėjo, kad Kingnet būtų pirmaujanti internetinė ir mobiliųjų žaidimų platforma Kinijoje. Jo turtas vertinamas 1,1 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vieni milijardieriai – Pinteresto kūrėjai. 33 metų Evanas Sharpas pradėjo dirbti palikęs Facebook kompaniją. Nuotraukų dalijimosi ir saugojimo puslapis Pinterest – žinomas daugeliui. Jo populiarumas auga daugiausia dėl Sharpo kūrybiškų inovacijų. Jo turtas įvertintas 1,05 mlrd. dolerių.

REKLAMA

Tarp Pinterestų įkūrėjų įsiterpia platformos Flipkart kūrėjai. Įkurta 2007 metais, ši platforma iš pradžių siūlė įsigyti knygas internete. Dabar šis tinklalapis vienas didžiausių pardavėjų Indijoje. Šioje platformoje prisiregistravę 46 mln. naudotojų, siūloma 30 mln. produktų ir įvykdoma 8 mln. siuntų per mėnesį. 33 metų Binny Bansalas ir 34 metų Sachin Bansalas iš pradžių dirbo Amazone. Duetas dalinasi ta pačia pavarde, tačiau nėra susaistyti giminystės ryšiais. Veiklą pradėjo iš savo santaupų, surinkę 6 tūkst. dolerių pirmąjį biurą įsteigė namuose. Abiejų jų turto vertė – 1,24 mlrd. dolerių.

REKLAMA

Sąraše atsiranda ir Uber atstovų. 32 metų Ryanas Gravesas buvo pirmasis darbuotojas pasamdytas Uber bendrovės 2010 metais. Tapęs Pasaulinių operacijų direktoriumi, vaidino viena pagrindinių vaidmenų plečiant Uber veiklą tarptautinėje rinkoje. Uber, kurio dabartinė vertė vertinama daugiau nei 50 mlrd. dolerių, konkuruoja su taksi firmomis JAV ir dar kitose 65 šalyse. Dabartinis Ryano Graveso turtas vertinamas 1,5 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Idėjinis Pinterest autorius – 33 metų Benas Sillbermanas. Būdamas vaiku kolekcionuodavo sudžiuvusius vabzdžius ir segdavo juos didžiulėje knygoje. Matyt, taip ir gimė idėja internetiniam kolekcionavimo puslapiui. Suaugęs kelis metus prieš pradėdamas savo veiklą dirbo vienoje iš Google kompanijų. 2010 metais buvo paleistas tinklalapis virtualiems kolekcininkams prisegti savo mėgstamus dalykus – Pinterest. Tinklalapis leido žmonėms dalintis bei išsaugoti nuotraukas apie viską: nuo receptų ar šukuosenų iki interjero, naudojantis savo mobiliu telefonu ar kompiuteriu. Kiekvieną mėnesį Pinterest pasinaudoja daugiau nei 100 mln. naudotojų. Paskutiniu metu kompanija įvertinta 11 mlrd. dolerių. Jo turtas vertinamas 1,57 mlrd. dolerių.

REKLAMA

Jaunų milijardierių sąraše atsiduria mobiliosios aplikacijos Snapchato kūrėjai. 27 metų Bobas Murphy Stanfordo universitete susipažino su Evanu Spiegeliu. Pats Bobas studijavo matematikos ir skaičiavimo mokslus, o tai puikiai derėjo su Spiegelio akiplėšiška asmenybe. Originaliai programėlė vadinosi Picaboo, tačiau didžiulio dėmesio tuomet nesusilaukė. Vėliau, pervadinus aplikaciją į Snapchat, 2011 metų pabaigoje susidomėjimas šia aplikacija pradėjo augti. Vieno interviu metu Bobas žurnalui „Forbes“ teigė, kad universitete jie tikrai nepriklausė „kietųjų“ būreliui. „Taigi mes stengiamės sukurti dalykus, kad taptume tokie“, - sakė jis. Programėle šiuo metu kasdien naudojasi apie 100 mln. aktyvių vartotojų. Jo turtas vertinamas 1,8 mlrd. dolerių.

REKLAMA

25 metų Evanas Spiegelis – kompanijos lyderis. Šią programėlę siūlė nupirkti tiek Facebook, tiek Google, tačiau Evanas atsisakė parduoti teigdamas, kad tik keletui žmonių pasaulyje pasiseka įkurti tokį verslą, tad jį parduoti nebūtų labai įdomu. Stanfordo universitete jis studijavo produktų dizainą. 2013 metais Spiegelis atmetė Facebook 3 mlrd. dolerių pasiūlymą juos išpirkti. 2015 metais kompanijos vertė siekė apie 16 mlrd. dolerių. Pastaruoju metu kyla vis daugiau abejonių ar ši vertė nebus nukritusi, mat prarasta nemažai vadovų dėl Spiegelio kontroliuojančio lyderystės stiliaus. Jo turtas vertinamas 2,1 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toliau milijardierių sąraše – „Airbnb“ įkūrėjų trijulė. Visų jų turtas skaičiuojamas 3,3 mlrd. dolerių. Brianas Chesky – 34 metų. Buvęs kultūristas, kartu su Joe Gebbia jis mokėsi Rod Ailando dizaino mokykloje ir gyveno San Franciske. Idėja kilo tada, kai mieste vyko dizaino konferencija ir dauguma miesto viešbučių buvo perpildyti. Patys savo bute patiesę kelis oro čiužinius, juos per internetą išnuomavo. Chesky yra kompanijos vadovas, Forbes skaičiuoja, kad jam priklauso 13 proc. kompanijos akcijų. Jis atsakingas už kompanijos viziją ir plėtrą. Minėtas Joe Gebbia taip pat 34 metų. Jis prisidėjo prie kompanijos plėtros į Afriką ir Kubą. Pagal Forbes, Gebbia taip pat turėtų valdyti apie 13 proc. kompanijos akcijų. Nathanas Blecharczykas – 32 metų. Jis buvo trečiasis prisijungęs prie įkūrėjų kompanijos. Baigęs Harvardą dirbo Microsofte, bet buvęs kambariokas Joe Gebbia ir pastarojo draugas Brianas Chesky pasiūlė prisijungti prie jų ir padėti jiems įsteigti tinklalapį, tuomet dar besivadinusį airbedandbreakfast.com. Per 7 metus daugiau nei 60 milijonų svečių pasinaudojo šia paslauga. Vien per 2015 metų vasarą – 17 milijonų. Kompanija vertinama daugiau nei 25 milijardais dolerių.

REKLAMA

Vienintelė moteris šioje kompanijoje – 32 metų Elizabeth Holmes. Ji lankė Ivy League (liet. Gebenės lyga) universitetą, bet antro kurso metu mokslus metė. Įkūrė diagnostikos kompaniją Theranos pagrinde iš pinigų, kuriuos tėvai buvo sutaupę jos universitetiniam išsilavinimui. Holmes kompaniją įsteigė būdama 19 metų, kaip priežastį, kad diagnostikos testai būtų žymiai pigesni ir reikėtų tik kelių lašelių kraujo iš piršto. Pastaruoju metu kompanija kruopščiai tikrinama. Jav maistų ir vaistų administracijos teigimu, įmonė naudoja nepatvirtintą kraujo paėmimo prietaisą. Rugsėjį Wall Street Journal taip pat kėlė klausimą, dėl šios kompanijos testų patikimumo. 2014 metais jos kompanija buvo vertinama 9 mirld. dolerių, tačiau dėl paskutinių skandalų, Forbes spėja, kad vertė – mažesnė. Jos turtas vertinamas 3,6 mlrd. dolerių.

REKLAMA

Turtingiausiųjų trejetukas – Facebooko įkūrėjai ir akcininkai. 33 metų brazilas Eduardo Saverinas gyvena Singapūre ir šiuo metu investuoja į tarptautinius technologinius startuolius. Jis taip pat vienas iš privačios investuotojų firmos Velos Partners įkūrėjų. Jo turtas vertinamas 6,5 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Antroje vietoje – 31 metų Dustinas Moskovitzas. Dustinas įkūrė Facebooką kartu su savo kambarioku Marku Zuckerbergu. Po dviejų metų praleistų Harvarde jis mokslus metė ir prisijungė prie Zuckerbergo tobulinant Facebooką. 2008 metais palikęs socialinį tinklą, įkūrė Asana, programinės įrangos kompaniją. Vis dėlto, didžioji dalis jo turto vis dar auga Facebooko dėka. Jis turi nemažą dalį akcijų, tačiau leidžia Zuckerbergui už jį balsuoti. Jo turto vertė – 9,4 mlrd. dolerių.

Sąrašo pirmoje vietoje atsiduria 31 metų Markas Zuckerbergas. Kompaniją jis įkūrė 2004 metais, kai buvo 19 metų, tuomet metė Harvardą, kad galėtų kompaniją perkelti į Silicio slėnį. Auganti Facebooko akcijų kaina atneša jam didžiausią pelną pasaulyje, vien per 12 mėnesių prideda 11,2 mlrd. dolerių prie jo turto. Gruodį, gimus sūnui, jis su žmona Priscilla paskelbė, kad 99 proc. savo Facebooko akcijų, praktiškai visą savo turtą, paskirs labdaringai veiklai. Jo turtas įvertintas 46,9 mlrd. dolerių. Pagal turto vertę, jis yra 6 turtingiausias žmogus pasaulyje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų