Tačiau kartais šis simptomas gali reikšti rimtų problemų požymį, todėl pateikiame jums veiksnius, kurie gali turėti įtakos jūsų nervams ir galūnių tirpimui.
Pasak „Medical News Today“, parastezijos metu jaučiami šie dirgikliai: tirpimas, niežulys, odos degimas arba šalimas, jausmas lyg po ją bėgiotų skruzdėlės.
Veiksniai, kurie sukelia parasteziją
Viena iš dažniausiai pasitaikančių rankų ar kojų dilgčiojimo priežasčių, gali sukelti vitaminų B, B1, B6, B12 arba E vitamino trūkumas, taip pat per didelis kiekis vitamino D ir vitamino B6.
Taip pat traumos ar suspausti nervai nelaimingo atsitikimo metu gali daryti įtaką kūno tirpimui. Netinkamas fizinis pratimas, pavyzdžiui, per sunkių svorių kilnojimas.
Visi žinome, kad alkoholis nėra puikus mūsų sveikatai, viena iš daugelio problemų, kurias gali sukelti alkoholis, yra nervų pažeidimas – būklė, vadinama alkoholine neuropatija.
Aplinkos toksinai, tokie kaip švinas, arsenas ir gyvsidabris jūsų sistemoje gali paveikti nervų funkciją. Be to, tam tikri vaistai, pavyzdžiui, chemoterapija ir kai kurie antibiotikai, antivirusiniai vaistai, gali kelti pavojų jūsų nervų veiklai.
Kepenų pažeidimas, kraujo ligos, hormonų disbalansas ir diabetas gali sukelti paresteziją, taip pat ir gyvūnų, vabzdžių įkandimai, įskaitant Laimo ligą.
Dažniausiai serga moterys
Dažniausiai parestezija serga moterys, nes jos turi siauresnius nervų kanalus. Dirbantys sėdimą darbą dažniausiai pažeidžia savo nervus arba suserga parestezija. Taip pat ir žmonės turintys antsvorio, nes savo nervus suspaudžia papildomo kūno svoriu.
Ką daryti?
Poilsis: Labiausiai žinomas ir veiksmingas gydymas yra atsipalaidavimas, leiskite sau šiek tiek atsigauti.
Fizinė terapija: kai kurių pratimų ir fizinės terapijos metu stiprinant raumenis, susilpnėjusius nervus, galima sumažinti ar išvengti simptomų pasikartojimo, gerinant judesių ir lankstumo diapazoną.