Priimtoje rezoliucijoje (582 balsai už, 40 prieš, 37 susilaikė) EP ragina imtis skubių veiksmų šia linkme, kurie pasitarnautų vartotojams, o kartu leistų sumažinti elektronikos atliekų kiekį.
Kartu siūloma įpareigoti suderinti ES naudojamus belaidžius kroviklius, kad jie tiktų įvairiems mobiliesiems prietaisams, taip pat atskirti prietaisų ir kroviklių įsigijimą, kad nereikėtų pirkti naujų kroviklių su kiekvienu nauju įrenginiu. Savo ruožtu europarlamentarai siūlo imtis veiksmų, kad dėl to nepadidėtų kainos.
Europos Komisija raginama iki šių metų liepos mėn. papildyti 2014 m. radijo įrenginių direktyvą deleguotuoju aktu arba pasiūlyti naują teisėkūros priemonę. 2014 m. priimtoje radijo įrenginių direktyvoje ES įstatymų leidėjai paragino mobiliųjų telefonų gamintojus naudoti vieno tipo kroviklį bei suteikė Komisijai įgaliojimus įgyvendinti šį tikslą.
Vis dėlto pasirinkta strategija skatinti įmones savanoriškai tai padaryti neatnešė lauktų rezultatų. Vis dėlto, kaip plenarinėje sesijoje surengtoje diskusijoje pastebėjo europarlamentarai, pasiekta tam tikra pažanga – 2009 m. buvo naudojama daugiau nei 30 skirtingų telefonų kroviklių, o šiandien jų yra trys.
Europarlamentarai taip pat ragina siekti gausesnio kabelių ir kroviklių surinkimo bei perdirbimo. Jie pažymi, jog per metus pasaulyje susidaro apie 50 mln. metrinių tonų elektronikos atliekų, o vienam asmeniui vidutiniškai jų tenka daugiau nei 6 kg.
Europoje 2016 m. susidarė 12,3 mln. metrinių tonų elektroninių atliekų – po 16,6 kg vienam gyventojui. Sausį priimtoje rezoliucijoje dėl Europos žaliojo kurso EP paragino iš esmės sumažinti gamybos ir vartojimo poveikį aplinkai, efektyviau naudoti išteklius ir vengti atliekų.