Įžanga į festivalį taps penktadienį sostinės šv. Jonų bažnyčioje rengiamas unikalus koncertas, tapsiantis simboliniu tiltu tarp senųjų lietuvių ir japonų kultūrų. Po bažnyčios skliautais skambės lietuviškos sutartinės ir Ainu folkloro giedotojų trio iš Japonijos atliekamos tradicinės dainos. Ainu dainų atlikėjos puoselėja tik atokiose šiaurinėse Japonijos salose išlikusias tradicijas.
Pasak festivalio „nowJapan 2012“ rengėjo Sergejaus Grigorjevo, kiekvienais metais augantis ir savo programą plečiantis festivalis yra didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse. „Šįmet jis sukvies ne tik Rytų kultūrai neabejingus mūsų tautiečius, bet ir svečius iš Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos, Danijos ir, žinoma, tolimosios Japonijos. Festivalio mugė skirta prisiliesti prie japonų meno, kultūros, istorijos, bus pristatoma ir populiarioji Japonijos kultūra“, - vardijo S. Grigorjevas.
Įspūdingoje šių metų programoje bus ypatinga staigmena teatro mylėtojams - aktorinio meistriškumo metodo „Suzuki“ pristatymas. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantai, subūrę teatro trupę „Degam“, yra pirmasis Lietuvoje profesionalių pantomimos aktorių kursas. Būtent jie festivalio metu pristatys garsųjį „Suzuki“ metodą. Šių subtilybių aktorius mokė Nacionalinio dramos teatro aktorė ir choreografė Vesta Grabštaitė.
Festivalio melomanams netikėtumų rengia ir grupė „Fusedmarc“, į savo programą įpinsianti ir japoniškus skambesius. Grupės koncertas vyks šeštadienio vakarą Kongresų rūmuose.
Kasmet festivalyje daug lankytojų dėmesio sulaukia Japonijos populiariosios kultūros fenomenas - „Cosplay“ konkursas, kuriam kruopščiai rengiasi išradingi dalyviai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Keli šimtai persirengėjų surengs eiseną Vilniaus senamiesčio gatvėmis. Spalvingais įvairių personažų iš japoniškų komiksų, japonų animacijos ir kompiuterinių žaidimų kostiumais apsirengę dalyviai stengsis kuo tiksliau atkurti pasirinktus personažus. Komisija ir žiūrovai išrinks geriausiuosius, kurie turės galimybę atstovauti savo šaliai tarptautiniuose „Cosplay“ renginiuose.
Dar viena staigmena naujiena šių metų festivalyje - Purikura fotobūdelės, kuriose greitai padaromos nuotraukos atspausdinamos ant lipnaus popieriaus. Šią šaunią pramogą išbandyti galės visi norintys.
Festivalyje rengiamos ir japonų fotografų Hideaki Hamada ir architektūros fotografo Katsuhisos Kidos darbų parodos.
Organizatorių teigimu, kasmet per dvi festivalio dienas jo renginiuose Vilniuje apsilanko apie pusantro tūkstančio Japonijos kultūros gerbėjų, o šįmet jų tikimasi dar daugiau.