• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dešimtys žygeivių šeštadienį įstrigo ant vieno ugnikalnio šlaitų, netikėtai prasidėjus išsiveržimui, per kurį, kaip pranešama, daugiau negu 30 žmonių buvo sunkiai sužeisti.

REKLAMA
REKLAMA

Pelenai, įkaitę akmenys ir garas toliau veržėsi iš Ontakės ugnikalnio kraterio, praėjus daugiau negu devynioms valandoms po jo audringo nubudimo, kai apie 250 žmonių mėgino įkopti į viršūnę.

REKLAMA

„Iš pradžių pagalvojau, kad tai griaustinis, kai išgirdau trenksmą ir dar vieną – du ar tris kartus, – vienas turistas pasakojo visuomeninei televizijai NHK. – Tuomet pradėjo triukšmingai kristi vulkaninės dulkės.“

Filmavimo entuziastas Keiji Aoki (Keidžis Aokis) sakė naujienų agentūrai „Jiji Press“: „Jis buvo milžiniškas. Nusiteikiau, kad žūsiu, kai dulkės mane užgriuvo po pušimi.“

REKLAMA
REKLAMA

Troškinančių pelenų debesis nugulė iki 20 cm storio sluoksniu didelėje teritorijoje aplink 3 067 metrų aukščio ugnikalnį, atkirsdamas žygeivius. Apie 150 žmonių vienu metu buvo priversti pasislėpti kalnų nameliuose.

Apie 230 žmonių jau nusileido į kalno papėdę, bet dar apie 40 liko įstrigę netoli viršūnės, kur naktį praleis nameliuose, pranešė vietos žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš oro nufilmuotuose vaizduose matomi keli nameliai, storai užversti vulkaniniais pelenais. Kai kurie langai atrodė išdužę dėl smarkaus išsiveržimo.

NHK pranešė, kad 32 žmonės buvo sunkiai sužeisti, o dešimt iš jų buvo praradę sąmonę.

Gelbėti kalnų turistų pasiųsta kariuomenė

Išsiveržimas įvyko gražią rudens dieną kalne, kurį tokiu metų laiku mielai lanko daugelis keliautojų.

REKLAMA

Kažkieno, buvusio prie ugnikalnio, kai šis išsiveržė, nufilmuotoje medžiagoje matyti tirštų dūmų bokštai, kylantys į dangų, paskui kaskadomis besileidžiantys kalno šlaitais ir apgaubiantys turistus.

„Dūmai sklido per greitai. Neįmanoma nuo jų pabėgti, – sakė vienas turistų kanalui NHK. – Nerimauju, kad dar daug žmonių yra kalne“.

REKLAMA

Kitas keliautojas pasakojo, kad tiesiog neįmanoma buvo kvėpuoti, o akmenys krito „kaip kruša“.

Tokijuje ministras pirmininkas Shinzo Abe (Šindzo Abė) įsakė kariškiams siųsti kariuomenę gelbėti turistų.

„Mums patvirtinta, kad yra sužeistųjų, – sakė Sh.Abe žurnalistams. – Aš įsakiau (vyriausybės pareigūnams) padaryti viską, kad būtų užtikrintas kalnų turistų saugumas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasprukusieji nuo stichijos pasakojo savo įspūdžius.

„Staiga pasigirdo kaip perkūno trenksmas, dangus aptemo nuo dūmų“, – sakė naujienų agentūra „Kyodo News“ Shuichi Mukai (Šuičis Mukajis).

„Pasprukau gyvas, – pasakojo kanalui NHK vietinis gyventojas. – Vos tik pamačiau išsiveržimą, puoliau bėgti šalin, bet netrukus mane apipylė pelenai“.

REKLAMA

Vienas alpinistas aiškino, kaip jis slėpėsi už uolų, per blogiausias išsivežimo akimirkas.

„Niekas negalėjo pabėgti, nes dūmai buvo labai tiršti“, – pridūrė jis.

Meteorologijos agentūra prognozuoja, kad bus daugiau išsiveržimų, ir perspėjo, jog ugnikalnio krituliai gali nusėsti keturių kilometrų spinduliu nuo kalno viršūnės.

REKLAMA

Taip pat nurodoma laikytis atokiau nuo kalno, vietiniai gyventojai raginami, kad būtų pasirengę viskam, nes dėl išsiveržimo gali išdužti langai net už kelių kilometrų.

Ankstesnis žymesnis Ontakės kalno, esančio tarp Nagano ir Gifu prefektūrų, išsiveržimas buvo 1979 metais, kai iš gelmių į orą buvo išmesta daugiau kaip 200 tūkst. tonų pelenų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų