Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija gavo opozicinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūno Valentino Mazuronio kvietimą politinėms partijoms su profesinėmis sąjungomis pasirašyti susitarimą dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) reguliavimo. Susitarimu siekiama nustatyti, kad MMA sudarytų 50 procentų vidutinio darbo užmokesčio (VDU) dydžio ir ją tvirtintų Seimas.
Reaguodamas į šią iniciatyvą frakcijos seniūnas Jurgis Razma pažymi, kad Seimas jo teikimu šių metų birželio 7 d. yra priėmęs rezoliuciją, kurioje aiškiai pasakyta, kad MMA dydis turi viršyti skurdo lygį ir pagal Europos socialinės chartijos reikalavimus turi sudaryti 50-60 procentų VDU.
„Seimo priimtoje rezoliucijoje dėl minimalios mėnesio algos yra pasisakyta netgi už aukštesnį MMA dydį nei dabar siūlo opozicija, tad tą patį pakartoti papildomais susitarimais nėra prasmės. Reikia pastebėti, kad tuo metu opozicinės frakcijos už šią rezoliuciją net nebalsavo“, – teigia J. Razma.
Frakcijos seniūnui keistai atrodo ir faktas, kad susitarimą siūlo pasirašyti ne profesinės sąjungos, o opozicinės partijos. Tai, pasak J. Razmos, verčia suabejoti, kas yra tikrieji susitarimo iniciatoriai. Parlamentaras taip pat siūlo vienam iš susitarimo iniciatorių opozicinės Darbo partijos vadovui Viktorui Uspaskich, užuot pozavus pasirašant menkos vertės susitarimus, MMA problemą pirmiausiai išspręsti savo ar šeimos narių valdomose įmonėse, iš kurių dvejose net 60 procentų darbuotojų gauna MMA dydžio ar mažesnį už jį mėnesinį atlyginimą, o vidutinis ten mokamas darbo užmokestis – mažesnis už MMA.
Tuo tarpu profesines sąjungas frakcijos seniūnas ragina sėsti prie derybų stalo su darbdaviais ir pabandyti pasiekti susitarimą Trišalėje taryboje. Racionalus ir greitas sprendimas galėtų būti MMA pakėlimas iki 900 litų nuo kitų metų sausio 1 d. (kartu numatant išimties galimybę sunkumų patiriančioms įmonėms, kaip ir mokesčių atidėjimo atveju). Jei toks susitarimas įvyktų, J.Razma žada paraginti Vyriausybę jam pritarti.