• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susisiekimo ministras, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis viešai išsakė mintį, kad į valstybės tarnybą ar kitas viešojo sektoriaus įmones ateinantys dirbti yra bepročiai arba vagys. Neva tokie yra visi, kurie sutinka dirbti gaunant iki 5.000 lt. atlyginimą per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Aš tikrai sutinku, kad atlyginimai turi būti žymiai didesni. Specialistas, dirbantis viešajame sektoriuje, turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir didelę patirtį bei turintis didelę atsakomybę tikrai turi uždirbti daugiau. Dabartinis atlygis neleidžia jam nei buto nusipirkti, nei dažniau paatostogauti neskaičiuojant kiekvieno lito. Kitaip tariant, mūsų šalyje mokamas atlygis už darbą tikrai neleidžia žmogui oriai ir pilnavertiškai gyventi. Todėl siūlymai didinti minimalią algą yra prasmingi.

REKLAMA

Nors ir gaudami mažas pajamas, žmonės sąžiningai dirba ir tarnauja valstybei. Toks ministro pareiškimas yra visų dirbančiųjų viešas paniekinimas ir pažeminimas. Ypač turint omenyje, kad jis pats gyvena iš atlyginimo (tikiuosi, kad tik jo), kuris mokamas iš mūsų visų sumokėtų mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA

Tokie žodžiai iš šalies Vyriausybės nario lūpų, kai turime 300.000 bedarbių, kai net penktadalis visų dirbančiųjų gauna minimalų darbo užmokestį, kas yra 670 Lt. „į rankas“, kai mažinamos pensijos ir socialinės išmokos – yra daugiau nei ciniška. Nors, šios Vyriausybės ciniškumas girdimas kasdien. Matyt, toks bendravimas su žmonėmis jau tampa norma. Tokia replika tik parodo kiek dabartinė valdančioji dauguma yra nutolusi nuo paprasto žmogaus kasdienybės. Kiek nebesuvokia realybės. Beje, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, atsakydama į Seimo nario klausimą, Seime prisipažino esanti beprotė. Tai jau tikrai nejuokinga.

O įdomiausia tai, kad viešajame sektoriuje vidutinis darbo užmokestis 191 litų didesnis nei verslo sektoriuje (atitinkamai 2.167 Lt. ir 1.976 Lt.). Ne tik viešajame sektoriuje sunkmetis. Verslas dar labiau užveržęs diržus. Tai gal visa tauta bepročiai ir vagys? O gal visgi galioja lietuviškas posakis „kas ant kito sakė – ant savęs pasisakė“?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų