Mažas piliečių aktyvumas jo visiškai nestebina. „Žmonės du mėnesiu buvo gąsdinami: vyko gąsdinanti agitacija, kad Lietuva bus išmesta iš Europos Sąjungos, kad gausime baudą, kad reikės gražinti įmokas. Vėliau prasidėjo politinio lygmens gąsdinimai, - kalbėjo J. Panka. – Buvo agituojama boikotuoti referendumą. Mes žinome, kad politinės partijos turi labai didelę įtaką savo nariams“.
J. Panka pabrėžė, kad kaimuose, seniūnijose, jeigu valdanti partija pasakė neiti, tai žmonės ir bijo eiti. „Jam kyla baimė gal malkų žiemą niekas neatveš. Tai yra primityvūs dalykai, bet tikrai svarbūs žmonėms. Dabar matome rezultatus“, - sakė politikas.
Jis užsiminė apie mintį keisti Lietuvos įstatymus. „Žinome, kad kai kuriose valstybėse nėra būtinybės, kad referendumas būtų įvykęs tik jame sudalyvavus 50 proc. piliečių. Jeigu žmogui yra svarbu, jis nubalsuoja, sprendimas būna priimtas. Kurie neateina, reiškias jam valstybė yra nesvarbi. Jų nuomonės nereikėtų ir klausti“, - sakė J. Panka.
Paklaustas, ar tikisi, kad referendume sudalyvaus virš 50 proc. piliečių, J. Panka sakė, kad referendumas bus lakmuso popierėlis. „Pasižiūrėsime, kiek mūsų tauta tapo pilietiška per 25-erius metus, kiek ją dar galima išgąsdinti. Niekas netikėjo, kad surinksime 320 tūkst. parašų, žinoma, dabar reikėtų stebuklo, kad susirinktų 50 proc. rinkėjų, bet dar ne vakaras“.