Sveikatos apsaugos ministras Juozas Olekas, pirmadienį (01.12) liudijęs Seimo specialiojoje tyrimo komisijoje, sakė manąs, kad kai kurie prezidento patarėjai viršijo savo kompetencijos ribas ir bandė daryti įtaką ministerijos priimamiems sprendimams arba jų darbuotojų darbui.
Po pirmadienį įvykusios apklausos Seimo specialiojoje tyrimo komisijoje ministras paminėjo konkrečiai keletą epizodų, kurie buvo susiję su tokia šalies vadovo patarėjų veikla. Pasak jo, tai buvo bandymas formuoti neigiamą įtaką tarp sveikatos įstaigų vadovų, bandymas daryti įtaką kompensuojamųjų vaistų sudarymo tvarkai.
"Manyčiau, kad buvo prieštaringi siūlymai, nes buvo siūloma palikti seną tvarką, kuri kainavo daug brangiau, kur mes galėjome nupirkti žmonėms mažiau vaistų, bet kompanijos būtų gavusios didesnius pinigus iš biudžeto. Buvo kai kurie konkretūs siūlymai dėl konkrečių kompanijų vaistų, kad jie būtų neįtraukti į kompensuojamų vaistų sąrašą arba būtų įtraukti kiti vaistai", - sakė žurnalistams sveikatos apsaugos ministras J. Olekas.
Jo vertinimu, tai buvo tiesiog patarėjų kompetencijos ribų viršijimas bei nepakankama Lietuvos prezidento kontrolė ir leidimas jiems taip elgtis.
J. Olekas pripažino, kad daugiau bandymų daryti poveikį Sveikatos apsaugos ministerijos darbui buvo iš Lietuvos prezidento patarėjos sveikatos klausimais Vitalės Vinickienės ir šiek tiek iš patarėjo Gintaro Šurkaus pusės.
Lietuvos prezidentui Rolandui Paksui adresuotų kaltinimų pagrįstumą tiriančios Seimo specialiosios komisijos posėdyje pirmadienį buvo apklausti liudininkai - užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, buvęs Lietuvos prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Alvydas Medalinskas, prezidento patarėja ryšiams su visuomene Ona Valiukevičiūtė.
Visą dieną planuojanti dirbti komisija ketina išklausyti ir kitus liudytojus, tarp kurių prezidento patarėjai Vitalė Vinickienė ir Gintaras Šurkus.
ELTA