Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS sakė, kad ketinama kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą ir prašyti jos pritarimo, jog būtų pratęstas pirkimas iš vienintelio tiekėjo.
"Kreipsimės į Viešųjų pirkimų tarnybą ir prašysime, kad leistų pratęsti pirkimą. Tarsimės su įmone, kad sutiktų dirbti į skolą", - BNS sakė J.Milius.
BNS skaičiavimais, iš Vyriausybės skirtų 750 tūkst. litų šiuo metu dezinfekavimo įrangai ir priemonėms jau yra išnaudota apie 580 tūkst. litų.
Liepos 3 dieną Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dezinfekavimo įrangą ir priemones įsigijo iš bendrovės "Dezinfekcijos paslaugos", tuomet pirkimas iš vienintelio tiekėjo buvo suderintas su Viešųjų pirkimų tarnyba.
Skaičiuojama, kad transporto priemonių ir iš Baltarusijos atvykstančių keleivių avalynės dezinfekavimas per dieną kainuoja apie 17 tūkst. litų.
Iki šios savaitės pabaigos pasienyje su Baltarusija ketinama registruoti gyventojų laikomas kiaules. Lietuva svarsto galimybę pasienyje su Baltarusija sukurti 10 kilometrų buferinę zoną ir joje išnaikinti kiaules. Pasak J.Miliaus, kiaulių registravimas vyksta sklandžiai.
Skaičiuojama, kad jeigu Europos Komisija (EK) prašymui pritars, teks išnaikinti apie 10 tūkst. kiaulių.
Lietuva prašo EK 13,5 mln. eurų (46,6 mln. litų) finansinės paramos, iš jų 10 mln. eurų (34,5 mln. litų) finansinės paramos tvorai, kuri stabdytų šernų migraciją iš Baltarusijos. Kol parama nėra skirta, šernų medžioklė neribojama, tačiau medžiotojų būreliai juos medžioja tik savanoriškai. Dabar institucijos nesutaria, kas turi pasirašyti medžioti šernus įpareigojantį nurodymą, nes šalyje nėra paskelbta ekstremali situacija dėl galimo afrikinio kiaulių maro užkrato.
Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje dezinfekuojamos transporto priemonės, keleivių avalynė, uždrausta gabenti maisto produktus, pašarus.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.