Justinas Kinderis buvo pripažintas geriausiuoju praėjusių metų Lietuvos penkiakovininku, tačiau pats sportininkas 2011-uosius įvardijo kaip pačius juodžiausius per savo karjerą – nei kelialapio į olimpines žaidynes, nei universiteto diplomo rašo naujienų portalas kaunodiena.lt.
„Tikiuosi, kad šie metai bus šviesesni ir sėkmingesni“, – tvirtina atletas ir nesileidžia į svarstymus apie galimybę likti be kelialapio į Londono vasaros olimpines žaidynes.
– Justinai, kas atsitiko 2011-aisiais, kad nenori jų prisiminti? – paklausė kaunodiena.lt.
– Jei praėjusio sezono pradžioje būčiau pagalvojęs, kad bus tokie metai, matyt, būčiau labai liūdnas. Norėjau, kad būtų susiklostę taip, jog būčiau priartėjęs prie kelialapio į Londono olimpiadą, – nepavyko. Buvo dvejos varžybos, kurios viską lėmė ir jose man kilo problemų su lazeriniais pistoletais. Visa tai jau stengiuosi pamiršti. Nenoriu apie tuos gedimus net kalbėti, reikia žiūrėti į priekį. Nemanau, kad dabar – geriausias laikas guostis. Nenuleidžiu rankų, viskas dar prieš akis – bus varžybų, kuriose galėsiu atsigriebti. Apmaudu dėl nebaigtų studijų universitete – neišlaikiau baigiamojo egzamino. Ką padarysi, gyvenime visko reikia.
– Kalbama, kad lazeriniai pistoletai – vienas iš būdų atsikratyti buvusių šiuolaikinės penkiakovės favoritų. Ką manai apie tai?
– Nemanau, kad tai buvo kažkieno noras specialiai pakenkti, tiesiog per daug skubėta įdiegti šią naujovę. Rimtų bandymų nebuvo, niekas nepagalvojo, kad tiems moderniems ginklams gali turėti įtakos besikeičiančios oro sąlygos.
– 2011-ieji Lietuvos penkiakovininkams – sudėtingi metai: skandalas dėl Donatos Rimšaitės, lazeriniai ginklai, tavo ir Edvino Krungolco rezultatai suprastėjo...
– Lietuvos tautinio olimpinio komiteto generalinės asamblėjos sprendimo dėl Donatos nenoriu vertinti. Kiekvienoje istorijoje būna nuskriausta kuri nors pusė. Šįkart – sportininkė. Manau, padaryta nemažai klaidų – jų neišvengė ir sporto valdininkai, ir Donata. Sunku vertinti, kuris kalčiausias.
Kalbant apie Edviną, jo tikrai gaila, nes visi jau skuba nurašyti, nes pernai jam nepasisekė. Smagu, kad sekėsi Laurai Asadauskaitei, ji neturėjo jokių problemų. Galbūt dėl to visiems atrodo keisti mano ir Edvino rezultatai. Viską suvoki tik pats atsidūręs blogoje situacijoje. Mačiau, kad daug sportininkų vargsta su lazeriais, bet kol pats su jais nesusidūriau, nesukau galvos. Kai patyriau savo kailiu per svarbiausias varžybas, bandėme ieškoti teisybės, tačiau visi mūsų argumentai atšoko tarsi nuo sienos.
– Ar dėl tokių dalykų tau nenusvyra rankos?
– Kol kas yra tikslas – olimpinės žaidynės. Kol bus bent menkiausia galimybė į jas patekti, rankos nesvirs. O jeigu... Na, nenoriu svarstyti – kas būtų, jeigu būtų. Žinoma, vietą olimpinėse žaidynėse reikėjo išsikovoti kur kas anksčiau.
– Pernai tapai šalies čempionu. Ar buvo lygiaverčių konkurentų?
– Nenoriu vertinti. Žinau, kad konkurencijos tikrai nejaučia L.Asadauskaitė, o ar yra vyrų, kurie galėtų stoti greta mūsų su Edvinu, nežinau. Jaunimas auga, greitai tobulėja. Aš ir pats nesu senas, kad galėčiau vertinti. Norėtųsi, kad būtų daugiau gerų fechtuotojų, esame priversti vykti į stovyklas užsienyje, nes kai nuolat tarpusavyje kovojame – neįdomu.
– Kaip manai, kodėl Lietuvos šiuolaikinė penkiakovė stokoja naujų veidų?
– Žmonės per mažai skatinami domėtis šia sporto šaka, trūksta specialistų, profesionalių trenerių. Jaunimas klausia: o kas man iš to? Kodėl turiu tai daryti? Aš sunkiai dirbau aštuonerius metus, kol pasiekiau pirmuosius svaresnius rezultatus. Gerai, kad treneris Jurijus Moskvičiovas manyje kažką įžvelgė. Dėkoju jam, kad buvo atkaklus ir mane išlaikė penkiakovėje.
TAIP PAT SKAITYKITE:
D. Rimšaitė: daugelis Lietuvoje nusiteikę priešiškai, žurnalistai užsipuolė mane ir mamą
LTOK prezidentas: D. Rimšaitės „pabėgimo“ istorijoje padėtas
LTOK Generalinė asamblėja užtrenkė D. Rimšaitei duris į olimpiadą
D. Rimšaitė: niekada neatsisakiau Lietuvos pilietybės ir neskelbiu, kad esu rusė
A. Kubilius atmeta kaltinimus dėl įtakos darymo priimant sprendimą dėl D. Rimšaitės
Rusai įtūžę: mainais už D. Rimšaitę atsisakėme olimpinės krepšinio atrankos
LTOK: Rusijos atstovų pareiškimai dėl D. Rimšaitės – absoliutus melas
LŠPF prezidentas V. Majauskas: jei D. Rimšaitė norėtų grįžti – priimtume