Imane Khelif buvo diskvalifikuota iš praėjusių metų moterų pasaulio čempionato, kai dėl padidėjusio testosterono kiekio organizme ji neišlaikė lyties tinkamumo testo.
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse I. Khelif bokso mačas su itale Angela Carini baigėsi po 46 sekundžių, kai Carini, gavusi kelis Khelif smūgius, nusprendė pasitraukti iš kovos.
Baigdama mačą A. Carini tramdė ašaras ir vėliau BBC pasakojo: „Tai galėjo būti gyvenimo mačas, bet tą akimirką turėjau išsaugoti ir savo gyvybę.“
„Ar gali kokia nors nuotrauka geriau atspindėti mūsų naująjį judėjimą už vyrų teises?“ – J. K. Rowling rašė X ir dalijosi nuotrauka, kurioje matyti ašarojanti Carini ir Khelif, bandanti ją paguosti po to, kai rungtynės buvo nutrauktos. „Vyro, žinančio, kad jį saugo mizoginiška sporto institucija, šypsena, besimėgaujanti moters, kuriai jis ką tik smogė į galvą ir kurios gyvenimo ambicijas ką tik sugriovė, kančia.“
Could any picture sum up our new men’s rights movement better? The smirk of a male who’s knows he’s protected by a misogynist sporting establishment enjoying the distress of a woman he’s just punched in the head, and whose life’s ambition he’s just shattered. #Paris2024 pic.twitter.com/Q5SbKiksXQ
REKLAMA— J.K. Rowling (@jk_rowling) August 1, 2024
Elonas Muskas pasidalijo plaukikės Riley Gaines įrašu, kuriame teigiama, kad „vyrams ne vieta moterų sporte“. X savininkas parašė: „Absoliučiai.“
Olimpinės žaidynės palaikė savo sprendimą leisti I. Khelif, kuri gimė moterimi, varžytis moterų bokso varžybose, sakydamos:
„Visi, dalyvaujantys moterų kategorijoje, laikosi varžybų tinkamumo taisyklių. Jų pasuose įrašyta, kad jos yra moterys, ir tai yra nurodyta, kad jos yra moterys.“
A. Carini žurnalistams sakė, kad nekritikuos I. Khelif patekimo į moterų varžybas, sakydama: „Linkiu jai, kad ji tęstų iki galo ir kad galėtų būti laiminga. Esu žmogus, kuris nieko nesmerkia. Nesu čia tam, kad duočiau vertinimus.“
Kitą bokso mačą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse I. Khelif žais su vengre Anna Luca Hamori.